Biden zapowiadał, że nie zbuduje “ani centymetra” muru granicznego. Zmienił zdanie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden na szczycie G7 w Niemczech.

Joe Biden na szczycie G7 w Niemczech. / Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN / POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Choć w kampanii wyborczej Joe Biden krytykował pomysł Donalda Trumpa o zaporze na granicy z Meksykiem, to jak donosi "The Economist", to najwyraźniej się zmieniło.

Zobacz także: W listopadzie druga edycja Forum Niepodległości

Jak podaje gazeta, w obliczu spływających raportów o liczbie migrantów przybywających na południową granicę USA z Meksykiem, po cichu amerykańskie władze zmieniły kurs. Na razie zdecydowano się na “wypełnienie niektórych oczywistych luk”.

Choć administracja Bidena o sprawie milczy, głos zabrał inny polityk Demokratów. Powód? Walczy o reelekcję w zbliżających się wyborach do Senatu w Arizonie. Senator Mark Kelly mówi, że zasługuje na uznanie za “popychanie administracji Bidena do zamknięcia luk w barierze” na granicy Arizony z Meksykiem i chwali się wytargowaniem 1 mld USD na bezpieczeństwo granic.

Senator Kelly najwyraźniej rozumie, że postrzeganie Demokratów jako słabych w kontekście ochrony granic, może go kosztować cenne głosy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Economist

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY