Tajwański minister po wypowiedzi Muska: Koniec z Teslami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Elon Musk

Elon Musk / Fot. Youtube/TED

Tajwańskie wojsko nie kupi więcej Tesli po sugestii prezesa firmy motoryzacyjnej Elona Muska w zeszłym tygodniu, że wyspa powinna stać się chińską specjalną strefą administracyjną - powiedział minister obrony Republiki Chińskiej (popularnie nazywanej Tajwanem) Chiu Kuo-cheng.

Zobacz także: “Historyczne” porozumienie Izraela z Libanem w sprawie granic. Pomogły USA

Chiu powiedział podczas obrad parlamentu, że wojsko, które obecnie posiada siedem Tesli Model 3, nie będzie dokonywać kolejnych zakupów od producenta samochodów. Parlamentarzysta Demokratycznej Partii Postępowej (DPP) Mark Ho zapytał Chiu o plany wojska dotyczące wykorzystania Tesli po tym, jak Musk zalecił uczynienie Tajwanu specjalną strefą administracyjną Chin w wywiadzie dla Financial Times opublikowanym w zeszłym tygodniu. Według Chiu, wojsko nabyło Tesle i 12 pojazdów elektrycznych od lokalnego producenta samochodów marki Luxgen ze względów środowiskowych.

Zarówno rządząca DPP, jak i główny opozycyjny Kuomintang (KMT) zrugały miliardera za jego niedawne słowa, mówiąc, że sugestia ta została wysunięta w oparciu o względy jego własnych interesów finansowych w Chińskiej Republice Ludowej i aby zadowolić Pekin. Jeden z parlamentarzystów DPP Chao Tien-lin wezwał konsumentów na Tajwanie i w innych demokratycznych krajach do bezterminowego bojkotu produktów Tesli, jeśli Musk nie zmieni swojej narracji na temat Tajwanu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

focustaiwan.tw

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY