Putin zapowiada: Rosja może wznowić dostawy przez Nord Stream 2. Piłeczka po stronie zachodu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władimir Putin

Władimir Putin / Fot. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN / SPUTNIK / POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Podczas Rosyjskiego Tygodnia Energetycznego Władimir Putin, w ramach swojego wystąpienia m.in. powiedział o tym, że Rosja jest gotowa wznowić dostawy gazu jedną nitką Nord Stream 2. Szczęśliwym trafem akurat ta ocalała niedawne awarie.

Zobacz także: Włamywacz zabity przez domowników. Postępowanie umorzone. Prokurator odwołany

Putin oskarżył Zachód o sabotaż gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Jego zdaniem ten incydent zagraża bezpieczeństwu energetycznemu całej Europy.

Rosyjski przywódca zasugerował też, że Rosja liczy na zniesienie sankcji. W takim wypadku miałaby być gotowa do wznowienia przesyłu gazu jedną nitką Nord Stream 2. Druga z nich, a także obie w przypadku Nord Stream, zostały niedawno uszkodzone. Zbiegiem okoliczności, akurat jedna ocalała, pozostawiając Rosji pole manewru. Nie jest pewne, kto stoi za uszkodzeniami gazociągów.

Od chwili ujawnienia, że doszło do wybuchów na Nord Stream 1 i Nord Stream 2ostrzegaliśmy, że uszkodzenie gazociągu będzie wykorzystywane przez Rosję do szantażowania i wywierania dodatkowej presji na Zachód. „Oferta” złożona przez Putina to element szerszego planu Kremla – napisał rzecznik ministra koordynatora do spraw służb specjalnych Stanisław Żaryn na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

biznesalert.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY