Korwin ustępuje. Kto na jego miejsce? Mikulski: “Musimy to wszystko poukładać” [+WIDEO]

WIDEO
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Partia KORWiN

Janusz Korwin-Mikke. / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W najbliższą sobotę odbędzie się kongres partii KORWiN, gdzie zostanie wybrany nowy zarząd. Wydarzenie to będzie miało historyczny przebieg, gdyż Janusz Korwin-Mikke nie zamierza ubiegać się ponownie o stanowiska prezesa ugrupowania. Według mediów i członków partii największe szanse na objęcie schedy po nim ma Sławomir Mentzen.
  • W sobotę 15 października odbędzie się kongres partii KORWiN, gdzie wybrany zostanie nowy zarząd.
  • Z kolei Janusz Korwin-Mikke zapowiedział swoje ustąpienie ze stanowiska prezesa.
  • Jego zdaniem partią powinni kierować młodsi i bardziej energiczni.
  • Największe szanse upatruje się w kandydaturze Sławomira Mentzena, przygotowywanego do tej roli przez Korwina.
  • Zobacz także: Niepokojące doniesienia PIE. Spadła produkcja energii elektrycznej z gazu

W najbliższą sobotę 15 października odbędzie się kongres Partii KORWiN. Będzie to historyczne przedsięwzięcie, gdyż dotychczasowy prezes Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że nie będzie się ubiegał o reelekcję. To oznacza, że stery w tym ugrupowaniu przejmie nowa osoba ze środowiska wolnościowców.

Jest to dla nas historyczny kongres. Tak jak można było zobaczyć po niektórych wpisach prezesa Janusza Korwin-Mikkego – te zmiany szykują się i będą rewolucyjne

– powiedział na antenie Mediów Narodowych Wojciech Mikulski.

W sobotę zostanie wybrany nowy zarząd i to on będzie podejmował decyzje co do naszej strategii politycznej. Wiadomo, zbliżają się wybory, musimy sobie wszystko poukładać przed tym starciem

– dodał rzecznik partii KORWiN.

Czytaj więcej: Szczury z wszczepionymi ludzkimi komórkami mózgowymi. Nowe badania naukowców

Korwin ustępuje miejsce młodszym

Kilka dni temu Janusz Korwin-Mikke oficjalnie zapowiedział swoje odejście ze stołku prezesa. Przez ostatnie miesiące szykował do tej zmiany swoje środowisko oraz zarząd partii. Stwierdził, że ze względu na wiek – polityk kończy niedługo 80 lat – czas pierwsze miejsce młodszym i żwawszym osobom.

Jakiś amok! Podobno wśród polityków krążą plotki, że ja po to od pół roku szykuję zmianę na stanowisku Prezesa i organizuję Kongres – by tego nie zrobić! Otóż ja mam 80 lat, do wielu rzeczy się jeszcze nadaję, ale na prezesa kandydować NIE BĘDĘ – bo od tego są młodsi i żwawsi!

Nie da się ukryć, że od pewnego czasu do nowej roli przygotowywany jest wierny żołnierz obecnego prezesa Sławomir Mentzen. Ten polityk i doradca podatkowy nie zamierzał potwierdzać medialnych doniesień, czekając na odpowiedni moment.

Jak się okazuje kontrkandydatem Mentzena ma być Jacek Wilk. W pewnym liście do przewodniczącego kongresu Marcina Sypniewskiego, jeden z członków zgłaszający kandydaturę Wilka stwierdził, że Mentzen ze względu na aspergera nie powinien ubiegać się o prezesurę.

Kontrkandydatem dla Mentzena, w wyborach na prezesa KORWiN (wybory 15 października), będzie Jacek Wilk

– podaje Marcin Dobski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY