Polska gotowa na przyjęcie kolejnych uchodźców z Ukrainy, mówi minister Marlena Maląg

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marlena Maląg

Marlena Maląg / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Minister Maląg oznajmiła, że Polska jest gotowa na przyjęcie nowej fali ukraińskich uchodźców.
  • Kolejna fala jest spodziewana ze względu na poniedziałkowe ataki rakietowe.
  • Maląg zapewniła, że Ukraińcy znajdą u nas “dach nad głową” i pracę.
  • Dodała, że większa liczba uchodźców będzie kosztować więcej pieniędzy, ale należy na to spojrzeć w kontekście decyzji, jakie są podejmowane.
  • Zobacz też: Prace archeologiczne przy Willi Jasny Dom. Nie odkryto szczątków więźniów

Minister Marlena Maląg powiedziała we wtorek w TVP 1, że Polska przygotowała się na przyjęcie nowej fali ukraińskich uchodźców wojennych. Minister rodziny i polityki społecznej powiedziała dla telewizji rządowej, że oczekuje się nowych przyjazdów z Ukrainy ze względu na “ostatnie wydarzenia”, co było oczywistym odniesieniem do poniedziałkowych ataków rakietowych.

Cały czas jesteśmy gotowi, nasze granice są otwarte i jesteśmy też przygotowani logistycznie na przyjęcie uchodźców. Gdyby taka potrzeba zaszła, to oczywiście obywatele Ukrainy, tak jak to było w lutym i przez cały czas, znajdą u nas wsparcie i miejsce, zarówno dach nad głową, jak i pracę.

“To otwarta wojna”

Dodała, że większa liczba uchodźców będzie kosztować więcej pieniędzy, ale należy na to spojrzeć w kontekście decyzji, jakie są podejmowane.

Dzisiaj tocząca się wojna na Ukrainie, to otwarta wojna. Jest to nie tylko wojna o wolność Ukrainy, ale także o sytuację świata, Europy i Polski, która jest państwem przygranicznym.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

300gospodarka, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY