Rząd szykuje zmiany w ustawie okołobudżetowej. Bosak: To rozsądne posunięcie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Krzysztof Bosak napisał na Twitterze, iż choć politykę finansową rządu PiS ocenia negatywnie, ta zmiana jest rozsądnym posunięciem.
  • Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy okołobudżetowej.
  • Zgodnie z jednym zapisem, premier mógłby jednoosobowo decydować o wykorzystaniu rezerw celowych do obsługi kosztów zadłużenia państwa.
  • Krzysztof Bosak pozytywnie ocenił ten pomysł.
  • Zobacz też: W listopadzie druga edycja Forum Niepodległości

Polityk Ruchu Narodowego, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak pozytywnie ocenił zapis w przygotowanym przez Ministerstwo Finansów projekcie ustawy okołobudżetowej. Zgodnie z nim, premier mógłby jednoosobowo decydować o wykorzystaniu rezerw celowych do obsługi kosztów zadłużenia państwa. Portal Radio Zet pisze, iż uzasadnieniem jest to, że “w <<skrajnych przypadkach>> Polska może zostać uznana za niewypłacalną”.

Obsługa zadłużenia Skarbu Państwa kosztuje coraz więcej. Wypłatę odsetek na najbliższe cztery lata ocenia się na 279 mld zł. To odpowiada sumie z poprzednich dziewięciu lat. Rząd przygotowuje przepisy mające na celu uchronić państwo przed uznaniem państwa za niewypłacalne.

“Ta zmiana to akurat jest rozsądne posunięcie”

Krzysztof Bosak napisał na Twitterze, iż choć politykę finansową rządu PiS ocenia negatywnie, ta zmiana jest rozsądnym posunięciem, które przygotowuje Polskę do elastycznego zarządzania rosnącymi kosztami obsługi zadłużenia publicznego.

Negatywnie oceniam politykę finansową rządu PiS, ale ta zmiana to akurat jest rozsądne posunięcie, które – wbrew tytułowi – przygotowuje Polskę do elastycznego zarządzania rosnącymi kosztami obsługi zadłużenia publicznego, a nie do niewypłacalności.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Radio Zet

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY