Solidarność: “Propozycje rządu nie gwarantują realizacji postulatów Związku”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Protest przeciw TSUE w Luksemburgu.

Protest przeciw TSUE w Luksemburgu. / Fot. PAP/Mateusz Marek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Po dwóch turach rozmów z rządem Solidarność zdecydowała o zorganizowaniu 17 listopada protestu w Warszawie. W ocenie Związku propozycje rządu nie gwarantują skutecznej realizacji jego postulatów.
  • Komisja Krajowa NSZZ “Solidarność” zdecydowała o przeprowadzeniu 17 listopada strajku generalnego.
  • W oświadczeniu związkowcy podkreślili, że dwie tury rozmów z rządem nie przyniosły spodziewanych efektów.
  • Solidarność oczekuje wprowadzenia emerytur stażowych, powstrzymania wzrostu cen za energię oraz zapewnienia godnej płacy.
  • Zobacz także: Ukraińcy zdobyli od Rosjan więcej czołgów i dział, niż dostali od Zachodu

Propozycje rządu nie gwarantują skutecznej realizacji postulatów Związku w zakresie przeciwdziałania wzrostowi cen energii, przeciwdziałania ubóstwu energetycznemu polskiego społeczeństwa, groźbie upadłości firm energochłonnych oraz nie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom znaczących podwyżek dla pracowników zatrudnionych w szeroko pojętej sferze finansów publicznych

– czytamy w oświadczeniu Komisji Krajowej Solidarności.

Uchwała przywołuje dwie tury rozmów z rządem, które odbyły się 22 września br. podczas posiedzenia w Zakopanem, jak i rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim 5 października w Warszawie.

W tej sytuacji Komisja Krajowa podejmuje decyzję o zorganizowaniu 17 listopada br. w Warszawie  manifestacji ulicznej

– informują związkowcy.

Solidarność żąda realizacji trzech podstawowych postulatów: systemowego powstrzymania wzrostu cen energii uzyskiwanej ze wszystkich rodzajów surowców i nośników, zapewnienia godziwego systemowego wzrostu wynagrodzeń pracowników w szeroko rozumianej sferze finansów publicznych, przyjęcia ustawy dotyczącej tzw. emerytur stażowych.

Decyzja o proteście nie zamyka drogi do porozumienia. NSZZ  “Solidarność” jak zawsze jest otwarta na rzeczowy dialog, jednak bez zmiany stanowiska rządu wobec kluczowych postulatów porozumienie nie będzie możliwe.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY