Niemcy zużywają więcej gazu niż wcześniej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Gazociąg

Gazociąg / Fot. YouTube

Tygodniowe zużycie gazu od 26 września do 2 października w domach było większe aż o 10 proc. niż średnia w tym samym okresie z ostatnich pięciu lat.

Niemcy znalazły się w obliczu kryzysu energetycznego. Jedni jako powód tegoż podają działalność Rosji, drudzy sankcje na nią nałożone. W sierpniu tego roku rząd Niemiec postanowił oszczędzać energię zimą. Ma się to przyczynić do zmniejszenia zużycia gazu o 2-2,5%.

By to osiągnąć, podjęte być mają konkretne działania. W tym obniżenie temperatury ogrzewania budynków użyteczności publicznej do 19 stopni, wyłączenie reklamy zewnętrznej i oświetlenia budynków oraz zabytków w godzinach od 22:00 do 6:00. Co więcej, właściciele sklepów będą mieli zakaz utrzymywania otwartych drzwi przez długi czas.

Niemiecki rząd liczył także na inicjatywę ze strony mieszkańców. Jak się jednak okazało, konsumpcja gazu wzrosła. Urzędnicy mają zbadać, czy jedyną przyczyną była pogoda.

“Przemysłowe muzeum”

Tymczasem prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Chemicznego Markus Steilemann stwierdził, że państwu grozi przejście z kraju przemysłowego do “przemysłowego muzeum”. Jako przyczynę podał politykę energetyczną federalnego rządu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wnp, RMX News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY