Amerykanka stanie przed Sądem Najwyższym. Nie tworzy stron internetowych dla “ślubów” homoseksualnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Amerykański Sąd Najwyższy zajmie się tej jesieni sprawą kobiety, która odmówiła wykonania zleceń na stworzenie stron internetowych, które przeczą jej chrześcijańskim przekonaniom.
  • Obywatelska Stanów Zjednoczonych Lori Smith została oskarżona za odmowę wykonywania usług dla par homoseksualnych.
  • Kobieta zajmująca się tworzeniem witryn internetowych odmawia ich wykonywania osobom zajmującymi się tzw. ślubami par homoseksualnych.
  • Stan Kolorado uznał w 2021 r., że kobieta łamie akt antydyskryminacyjny, grożąc jej zamknięciem działalności.
  • Kobieta złożyła przeciw władzom pozew do Sądu Najwyższego, czując zagrożenie dla jej wolności wyznania.
  • Zobacz także: Chce nawrócenia odwiedzających Disney World. Tworzy stacje drogi krzyżowej

Prawo stanu Kolorado wymaga od niej tymczasem, by zgadzała się na programowanie witryn celebrujących tzw. śluby homoseksualistów. Lokalne władze uznały regulamin jej przedsiębiorstwa, podkreślający przywiązanie do chrześcijańskich wartości, za nielegalny.

Jako chrześcijanka, która wierzy, że Bóg dał mi dar kreatywności, który wyrażam w tym przedsiębiorstwie, zawsze zabiegałam o to, by Go czcić w sposobie, w jakim prowadzę przedsiębiorstwo

– informuje swoich klientów Lori Smith prowadząca firmę 303 Creative.

Kobieta od 2012 roku parała się tworzeniem stron internetowych dla par zawierających małżeństwo, wykorzystując przy tym swoje uzdolnienia artystyczne. Jak podkreśla Lori Smith, chce w ten sposób celebrować boży plan małżeństwa i wierzy w jego świętość. Z tego też powodu, jak przyznała, jest selektywna wobec swoich klientów i nie zamierza realizować zleceń, które promują wizję sprzeczną z chrześcijańskim porządkiem małżeństwa.

Czytaj więcej: Reaktywacja Komisji ds. Świadków Wiary. Papież chce przybliżyć wiernym postacie świętych

Akt antydyskryminacyjny w stanie Kolorado

Stan Kolorado w 2021 roku, powołując się na obowiązujący w nim akt antydyskryminacyjny, uznał, że regulamin przedsiębiorstwa Lori Smith jest niezgodny z prawem, ponieważ nie dopuszcza realizacji zleceń tworzenia stron tzw. ślubów homoseksualnych. Zabronił jej również prowadzenia działalności, jeśli nie zmieni swojego postępowania.

W odpowiedzi właścicielka przedsiębiorstwa złożyła pozew przeciwko stanowym władzom, wskazując, że dopuściły się one pogwałcenia przysługujących jej wolności sumienia i przekonań religijnych.

Wyłącznie z powodu prawa stanu Kolorado Lorie i firma 303 Creative muszą powstrzymać się od wyrażania wiary w boży porządek małżeństwa i od oferowania usług tworzenia, projektowania i publikowania stron ślubnych, wyrażających pożądane przez nich przesłanie celebrowania i promocji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny

– czytamy w pozwie.

Sąd apelacyjny, który rozpatrywał sprawę w zeszłym roku, orzekł na niekorzyść powódki, jednak nie jednomyślnie. Główny sędzia w procesie zdystansował się od opinii gremium, twierdząc, że była ona błędna i bezprecedensowa.

W postępowaniu Lori Smith reprezentuje organizacja Alliance for Defending Freedom International.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

catholicnewsagency.com, pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY