Chce nawrócenia odwiedzających Disney World. Tworzy stacje drogi krzyżowej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
krzyż

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Tuż obok Disney World w Orlando na Florydzie powstaje 14 stacji drogi krzyżowej, w naturalnej wielkości, w skali 1:1. Autorem jest artysta z Kanady Timothy P. Schmalz.

Zobacz także: Program Pospieszalskiego wróci do TVP? Jest apel do nowego prezesa

Duchowa katolicka oaza

Każda z czternastu wykonanych z brązu rzeźb będzie wysoka na 3,7 metra i szeroka na 3,4 metra. Jak mówi autor dzieła, miejsce, gdzie staną, “rozpaczliwie potrzebuje duchowej katolickiej oazy”.

Mam nadzieję, że, tworząc coś, czego nigdy wcześniej nie robiono, a są to jedne z największych i najbardziej złożonych Stacji Drogi Krzyżowej, będę rywalizować z Universal Studios, Waltem Disneyem i każdym innym aspektem w Orlando – podkreśla.

Jeszcze rok pracy

Obecnie ukończone są 4 z 14 stacji Drogi Krzyżowej.

Kiedy zobaczysz Jezusa z przodu, zobaczysz… surową, hardkorową scenę z pasji. Ale w oddali zobaczysz przypowieści, których nas nauczył. Więc może zdarzyć się, że w oddali zobaczysz wielbłąda próbującego przedostać się przez mały otwór w ścianie lub ucho igielne – tłumaczy artysta.

Zdaniem autora stacji drogi krzyżowej, pozostałe z nich zostaną ukończone w ciągu roku.

Chcę, żeby ludzie wracali z Orlando i oczywiście rozmawiali o przejażdżkach, rozmawiali o Myszce Miki. Ale chcę, żeby powiedzieli, że najbardziej ekscytującą, najciekawszą i najbardziej poruszającą rzeczą podczas ich wakacji był projekt Stacji Drogi Krzyżowej – powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY