- Dzieło duchowe jest najczęściej tłumaczoną i wydawaną polską książką na świecie.
- Podczas objawień Jezus określił ją mianem Sekretarki Bożego Miłosierdzia.
- Prócz objawień dane jej było przeżywać ekstazy, bilokację, ukryte stygmaty, czytanie w duszach.
- Zobacz też: Rząd ostrzega przed oszustwami na dodatek węglowy
5 października przypada wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, autorki słynnego “Dzienniczka”. Dzieło duchowe jest najczęściej tłumaczoną i wydawaną polską książką na świecie.
Urodzona jako Helena Kowalska, przyjęła imię zakonne Maria Faustyna. Wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie. Pełniła obowiązki kucharki, ogrodniczki i furtianki. Wielce się umartwiała jeszcze przed zostaniem zakonnicą. Swoje przeżycia opisywała w “Dzienniczku”.
W 1931 roku objawił jej się Jezus. Otrzymała polecenie namalowania takiego obrazu, jak ukazana jej postać Zbawiciela z podpisem “Jezu, ufam Tobie” oraz publicznego wystawienia go w kościele. Prócz objawień dane jej było przeżywać ekstazy, bilokację, ukryte stygmaty, czytanie w duszach.
Sekretarka Bożego Miłosierdzia
Portal Niedziela.pl pisze:
Dzięki s. Faustynie odnowiony i pogłębiony został kult Miłosierdzia Bożego. To od niej pochodzi pięć form jego czci: obraz Jezusa Miłosiernego, koronka do Miłosierdzia Bożego, Godzina Miłosierdzia, litania oraz święto Miłosierdzia Bożego w II Niedzielę Wielkanocną.
Podczas objawień nasz Pan określił ją mianem Sekretarki Bożego Miłosierdzia.
Dziś wspominamy Autorkę, najczęściej tłumaczonej i wydawanej polskiej książki na świecie, czyli “Dzienniczka”. Święta Faustyno, módl się za nami, Amen! @niedziela_pl https://t.co/6vTP5ne6dk
— Piotr Motyka (@PiotrWMotyka) October 5, 2022
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Niedziela, Twitter