Znamy nowy skład KRRiT. Ostatnie dwie osoby powołał Prezydent RP

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marzena Paczuska-Tętnik. prezydent Andrzej Duda i Hanan Karp

Marzena Paczuska-Tętnik. prezydent Andrzej Duda i Hanan Karp / Fot. Twitter

Prezydent Duda powołał do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Hannę Karp i Marzenę Paczuską-Tętnik. Kim są nowe członkinie KRRiT?
  • Prezydent Duda powołał do KRRiT Hannę Karp i Marzenę Paczuską-Tętnik.
  • Wcześniej Sejm wybrał dwójkę kandydatów PiS: Maciej Świrskiego i Agnieszkę Glapiak. Natomiast Senat wybrał medioznawcę prof. Tadeusza Kowalskiego, wskazanego przez senatorów KO.
  • W poprzednim składzie KRRiT byli przewodniczący Witold Kołodziejski, Elżbieta Więcławska-Sauk (oboje wybrani przez Sejm), Teresa Bochwic (wybrana przez Senat), Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski (nominowani przez prezydenta).
  • Zobacz też: Londyn: Odsłonięto tablicę ku czci generała Hallera

Prezydent Andrzej Duda powołał wczoraj do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dwie osoby – dr hab. Hannę Karp oraz Marzenę Paczuską–Tętnik. Kim są nowe członkinie KRRiT?

Kim jest Hanna Karp?

Hanna Karp jest z wykształcenia teologiem w zakresie religioznawstwa, jak również medioznawcą. Wśród tematów, jakie poruszała, były fałszywe religie i sekty, w tym tzw. new age i scjentologia. Napisała książki “Quo vadis Nowa Ero? New Age w Polsce”, “Cuda na sprzedaż. Oblicza polskiej transformacji”. Jej teksty pojawiły się w magazynie “Egzorcysta” oraz książce “Ezoteryzm, okultyzm, satanizm w Polsce”. Udzielała się na konferencji “Prawda o Smoleńsku dzisiaj. Manipulacja faktami o katastrofie smoleńskiej w mass mediach”. Pisała też dla “Sieci”.

Pani Hanna wydała ekspertyzę dla Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie relacji TVN24 z wydarzeń w Sejmie w grudniu 2016 roku. KRRiT nałożyła na podstawie analizy pani Harp karę na stację TVN24, wynoszącą prawie 1,5 mln zł.

Kim jest Marzena Paczuska-Tętnik?

Marzena Paczuska-Tętnik ma doświadczenie, jeśli chodzi o TVP. Przez wiele lat pracowała jako wydawca Wiadomości, i obejmowała różne stanowiska. Współtworzyła kanał TVP ABC. Była członkinią zarządu TVP S.A. w latach 2019–2020.

Kontrowersje wywołał jej wulgarny wpis na temat depresji. Zwróciła uwagę na fakt, iż “Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” ma charakter sekciarski.

KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się z pięciu członków powoływanych na 6-letnią kadencję – dwóch wyznacza prezydent RP, dwóch Sejm i jednego Senat. Wcześniej Sejm wybrał dwójkę kandydatów PiS: Maciej Świrskiego i Agnieszkę Glapiak. Natomiast Senat wybrał medioznawcę prof. Tadeusza Kowalskiego, wskazanego przez senatorów KO.

W poprzednim składzie KRRiT byli przewodniczący Witold Kołodziejski, Elżbieta Więcławska-Sauk (oboje wybrani przez Sejm), Teresa Bochwic (wybrana przez Senat), Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski (nominowani przez prezydenta).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wirtualne Media, Radio Maryja, Wikipedia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY