- Amerykański publicysta oraz autor obszernej biografii o św. Janie Pawle II George Weigel pozostaje krytyczny o niemieckim i belgijskim Kościele.
- Jego zdaniem tamtejsi biskupi otarli się nawet o częściową apostazję głosząc sprzeczne z Tradycją Kościoła pomysły.
- Wskazał część Afryki i Ameryki Północnej jako miejsca, gdzie nadal głoszona jest prawdziwa nauka kościelna.
- Zobacz także: “W obronie chrześcijan”. Solidarna Polska zebrała blisko 400 tys. podpisów
W rozmowie z niemieckim konserwatywnym “Die Tagespost” George Weigel, autor monumentalnej biografii św. Jana Pawła II, mówił o apostazji części biskupów w Belgii i Niemczech. To ludzie, którzy odmówili wiary w autorytet i wiążącą moc Bożego objawienia.
Nie wiemy lepiej od Boga o tym, co stanowi o dobrobycie, szczęściu i powodzeniu człowieka. A jednak wielu postępowych katolików, w tym biskupi, zdaje się uważać, że wiedzą to lepiej. Postęp, który umożliwia tę apostazję, to jest postęp w kierunku kościelnej pustki. To bardzo specyficzne wyobrażenie postępu
– stwierdził George Weigel.
Czytaj więcej: Różaniec – jak odmawiać oraz jego tajemnice
Afryka i Ameryka Północna ostoją Kościoła
Według publicysty w wielu regionach świata Kościół jest dziś naprawdę żywy: to część Afryki czy Ameryki Północnej. Są to miejsca, w których panuje prawdziwa nauka kościelna, tak, jaką ją głosili św. Jan Paweł II i Benedykt XVI. Tymczasem w Belgii czy w Niemczech mamy do czynienia z wymieraniem Kościoła.
Jest tak wszędzie, gdzie rozumie się II Sobór Watykański jako wezwani do przekształcenia katolicyzmu w nową formę liberalnego protestantyzmu, w duchu wokistowskiego ducha czasu. Według Geroge’a Weigla trudno jest zrozumieć, dlaczego inteligentni skądinąd ludzie brną w tym kierunku.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
die-tagespost.de, pch24.pl