Zardzewiałe karabiny i tampony zamiast opatrunków czyli stan rosyjskiej armii

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Żołnierze rosyjscy

Żołnierze rosyjscy / Fot. PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE/HANDOUT HANDOUT Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Powiedzieli nam: Macie czołgi, po co wam kałasznikowy? - opowiada jeden z żołnierzy.
  • Opublikowane w internecie nagrania ukazują kiepski stan rosyjskiej armii.
  • Armia nie ma nawet wystarczającej ilości opatrunków uciskowych, a w przypadku krwawienia żołnierze muszą opatrywać swoje rany np. produktami higieny kobiecej. Na jednym z filmików kobieta w wojskowym ubraniu apeluje do mężczyzn, by poprosili swoje żony i matki o podpaski, gdyż nie ma wystarczającej liczby opatrunków.
  • Na innym zaprezentowany jest zardzewiały karabin AK.
  • Zobacz też: Białoruś. Masowe wezwania do wojska. Mińsk zaprzecza

Według Moskwy zarządzona mobilizacja ma objąć 300 tysięcy ludzi, ale rosyjska armia nie ma wystarczającego wyposażenia dla nowo przybyłych. Oprócz mundurów i broni żołnierze muszą sami zapewnić sobie cały niezbędny sprzęt, w tym medyczny. Jak wynika z filmów krążących w mediach społecznościowych, armia nie ma nawet wystarczającej liczby opatrunków uciskowych, a w przypadku krwawienia żołnierze muszą opatrywać swoje rany np. produktami higieny kobiecej.

Śpiwory, materace i tego typu rzeczy żołnierze muszą przynieść sami. Zmobilizowani muszą też przynieść sprzęt medyczny. W filmie poniżej kobieta w wojskowym ubraniu apeluje do ustawionych w kolejce mężczyzn, by nie zapominali przede wszystkim o nadtlenku wodoru. Dalej wymienia opaski uciskowe.

Nie mam wystarczającej liczby opatrunków dla was wszystkich. Chłopaki, nie śmiejcie się. Poproście swoje żony, swoje dziewczyny, swoje matki o podpaski.

Tłumaczy, że tampon przyda się w przypadku rany postrzałowej.

Zardzewiała broń

Inne wideo pokazuje żołnierzy, którzy nie mają nawet łóżek i śpią na ziemi lub na ławkach. W kolejnym nagraniu żołnierz pokazuje zardzewiałą broń.

Powiedzieli nam: Macie czołgi, po co wam kałasznikowy?

To, włącznie z potępieniem rosyjskiej agresji przez Zachód i słabe przeszkolenie, z pewnością mają negatywny wpływ na morale żołnierzy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY