To już oficjalnie. Dworczyk złożył rezygnację z funkcji szefa KPRM

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rząd szykuje ogromne rozdawnictwo na Ukrainie

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk / Fot. PAP/Darek Delmanowicz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk oficjalnie poinformował o złożeniu dymisji. Podziękował od prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i wszystkim współpracownikom za 5 lat służby.
  • Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował w piątek o złożeniu rezygnacji.
  • W tej sprawie spekulowano w mediach od wtorku, gdzie jako pierwsze informacje o tym podało radio RMF FM.
  • Zainteresowany podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za 5 wspólnych lat.
  • Według anonimowych źródeł z Prawa i Sprawiedliwości, Dworczyka pogrążyła afera mailowa.
  • Zobacz także: Niektóre kraje chcą unijnego limitu na ceny gazu. Bruksela niechętna

Od kilku dni media spekulowały na temat odejścia szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. We wtorek jako pierwsze informację podało radio RMF FM. Z kolei tygodnik Wprost powołując się na źródła z wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości, zaznaczył, że Dworczyka pogrążyła afera mailowa i składowiska śmieci na Dolnym Śląsku.

Dworczyk podał się do dymisji

Ostatecznie, w piątek sam zainteresowany poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że złożył rezygnację z dotychczasowej funkcji, czyli szefa kancelarii premiera.

Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dziękuję Prezesowi J. Kaczyńskiemu, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, kierownictwu PiS oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy!

– przekazał za pośrednictwem Twittera Michał Dworczyk.

Przypomnijmy, że Dworczyk pełnił funkcję szefa KPRM od 19 grudnia 2017 r. Wcześniej był sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, gdy szefem MON był Antoni Macierewicz. Na ten moment nie wiadomo, kto zastąpi Michała Dworczyka. W gronie kandydatów wymieniano nawet Zbigniewa Hoffmana, lecz otoczenie Mateusza Morawieckiego nie ma do niego zaufania.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY