Stanowisko Konfederacji ws. rosyjskiej aneksji. “Dzisiejszy akt jest drastycznym pogwałceniem prawa międzynarodowego”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konfederacja o cenzurze portalu wrealu24

Konferencja prasowa Konfederacji / Fot. Twitter

Poseł Robert Winnicki opublikował oświadczenie Rady Liderów Konfederacji Wolność i Niepodległość. Potępili oni stanowczo rosyjską aneksję ukraińskich terytoriów dokonanej przez prezydenta Władimira Putina.
  • Rada Liderów Konfederacji wydała oświadczenie w związku z aneksją ukraińskich regionów.
  • Politycy z całą mocą potępili bezprawne działania prezydenta Rosji Władimira Putina.
  • Wskazali, że akt ten jest pogwałceniem prawa międzynarodowego.
  • Przypomnieli również, że Polska w przeszłości doznawała podobnych rozbiorów dokonywanych przez Niemcy i Rosję.
  • Zobacz także: Zaskakujący ruch. PKO BP i PZU zakupiły akcje Orlenu

Konfederacja od samego początku obecnego konfliktu stanowczo potępia zbrojną napaść Federacji Ros. na Ukrainę. Stoimy na gruncie poszanowania suwerenności oraz integralności terytorialnej państw w relacjach międzynarodowych i rozwiązywania konfliktów metodami pokojowymi

– czytamy w oświadczeniu Konfederacji.

Liderzy Konfederacji w swoim oświadczeniu podkreślili, że putinowska aneksja ukraińskich regionów jest pogwałceniem prawa międzynarodowego.

Dzisiejszy akt aneksji okupowanych przez Rosję terytoriów jest drastycznym pogwałceniem prawa międzynarodowego i nie może być nigdy uznany przez Rzeczpospolitą.

– podkreślili liderzy ugrupowania.

Przypomnieli oni również, że Polska w przeszłości również doświadczyła podobnych aktów przemocy i rozbiorów dokonywanych przez Niemcy i Rosję.

Polska wielokrotnie doświadczyła w swojej historii przemocy ze strony wrogich mocarstw i musi stać na straży zasad prawa a nie działania metodą faktów dokonanych w stosunkach międzypaństwowych

– wyjaśnili.

Czytaj więcej: Rosjanie oskarżają Zachód o sabotaż. Putin: “Akt międzynarodowego terroryzmu”

Putin anektował ukraińskie regiony

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w piątek aneksję 4 ukraińskich regionów. Podkreślił, że Rosja już ich nigdy nie odda. Miał on spełnić rzekomą wolę narodu, z którą nie będzie dyskutował.

Mieszkańcy Ługańska i Doniecka, Chersonia i Zaporoża stają się naszymi obywatelami. Na zawsze. Zachód marzył o zniszczeniu naszego kraju, od początku zazdrościł naszemu narodowi

– podkreślił Władimir Putin.

Zaprosił również Ukrainę do dalszych negocjacji, podkreślając tutaj, że nie będzie on dyskutował na temat zajętych terenów, twierdząc że taka była wola narodu.

Rosja zapewni bezpieczeństwo regionów DNR, LNR, Zaporoża i Chersonia, pomoże odbudować infrastrukturę. Porozumienia osiągnięte na najwyższym szczeblu są uznawane za nieważne. Zapraszamy Kijów do negocjacji, ale nie będziemy dyskutować o wyborze narodu, został on dokonany

– wyjaśnił prezydent Rosji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY