Obrońca Grzegorza Brauna Aleksander Jabłonowski zbratał się z komunistami, którzy szkalują NSZ i nawołują do napadów na działaczy Konfederacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojciech Olszański (Aleksander Jabłonowski) zdjęcie Jan Bodakowski

Wojciech Olszański (Aleksander Jabłonowski) / Fot. Jan Bodakowski

Na kanale youtubowym Odrodzeni Komunizmu ukazał się wywiad komunisty Michała Nowickiego, który to szkaluje NSZ i wzywa do napadów na działaczy Konfederacji, z aktorem występującym pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski (który nosi takie samo nazwisko jak rabin Awram Olszański z Bracławia) i jego partnerem, którzy to zaangażowali się ostatnio w obronę Grzegorza Brauna, który to wspiera ich działania. Komunista Nowicki, Jabłonowski i jego partner, od pierwszych słów wywiadu okazywali sobie ogromna sympatie, deklarując, że towarzysz i kamrat to samo.

Jabłonowski brata się z komunistą

Jabłonowski do komunisty Nowickiego zwracał się „drogi kamracie Michale”, nazwał go „twardym i konsekwentnym facetem’. Jabłonowski przepraszał komunistę za to, że krytykował, i zadeklarował, że poczuł do komunisty Nowickiego „męską sympatię”.

Jabłonowski stwierdził, że łączy go z Nowickim niezgoda na wojnę, jaką szykują Europie Amerykanie od 1970 roku. Jabłonowski uważa, że USA chce zapanować nad Eurazją, i amerykańskim narzędziem zniszczenia Rosji mają być Polacy. W opinii Jabłonowskiego demoniczne plany USA pokrzyżowała Rosja, która weszła w sojusz z Chinami.

Jabłonowski stwierdzi, że Amerykanie „postawili na banderowską Ukrainę”, bo Ukraińcy wymordowali 500.000 Polaków, a Amerykanie 20 milionów Indian. Komunista Nowicki wyciągnął rękę do Jabłonowskiego w celu współpracy mającej na celu zwalczanie „militaryzacji Polski”, bo z Jabłonowski jest po „jednej stronie barykady”.

W trakcie wywiadu Jabłonowski zadeklarował, że czytał pamiętniki Che Guevara i podobał mu się film o tym komunistycznym zbrodniarzu, ukazujący jak przedstawiciel klasy panującej został komunistą – zażenowany infantylną deklaracją Jabłonowskiego Nowicki stwierdził, że woli filmy socrealistyczne produkowane w czasach komunistycznych.

Zobacz także: Rozłam w Konfederacji? Uczestnicy protestu w obronie Grzegorza Brauna krzyczeli “hańba”

Dla Jabłonowskiego wrogiem USA i NATO

Odpowiadając na pytania komunisty, Jabłonowski zadeklarował, że tak jak komuniści wyrzuciłby z Polski wojska NATO i zerwał wszelką współpracę z sojuszem, że podoba mu się ustrój gospodarczy Korei Północnej, gdzie nie ma podatku dochodowego (choć północnokoreański komunizm wprowadziłby, gdyby miał polskiego Kim Ir Sena – partner Jabłonowskiego dopowiadał, że najpierw musiałby poznać model północnokoreański, by go krytykować, co może oznaczać, że nie ma wiedzy o sytuacji w Korei Północnej). Zdaniem partnera Jabłonowskiego można byłoby w Polsce propagować model północnokoreański, ale pod inną nazwą – bo zdaniem Jabłonowskiego telewizyjna propaganda narzuciła Polakom uprzedzenia wobec dobrych rozwiązań (jak wynika z wypowiedzi komunistycznych). Komunista i Jabłonowscy wspólnie zadeklarowali, że są przeciwni obecności okupacyjnych ich zdaniem wojsk amerykańskich w Polsce. Zdaniem Jabłonowskiego obecność amerykańskiej armii na polskiej ziemi przyniesie Polakom „śmierć, głód, zagładę”, bo wszędzie tylko to przynosiła amerykańska armia. Jabłonowski potwierdził, że jego celem politycznym jest wystąpienie Polski z NATO, bo to jedyna droga pokoju. Zdaniem Jabłonowskiego wojna na Ukrainie jest „wojną medialną, której naprawdę nie ma”. Dla Jabłonowskiego USA to przeciwnik, państwo bandyckie, przestępcze, ludobójcze.

W trakcie rozmowy komunista Nowicki nie krytykował poglądów partnera Jabłonowskiego sprzecznych z jego komunistycznymi poglądami. Rozmowa była bardzo kulturalna. Jabłonowscy prezentowali swoje poglądy bez żadnych wulgaryzmów. Nie da się ukryć, że udało się Jabłonowskiemu i jego partnerowi przegadać komunistę Nowickiego.

Jabłonowski zwolennikiem komunistycznej gospodarki

Jabłonowski wbrew swojemu partnerowi zadeklarował, że jest jak komuniści za zabieraniem mieszkań kamienicznikom i przekazywaniem ich w ręce klasy robotniczej. Według Jabłonowskiego rewolucja socjalna w PRL była bardzo dobra, bo stosunki społeczne w II RP były karygodne [komentując Jabłonowskiego, muszę zwrócić uwagę, że to propagandowe komunistyczne kłamstwo – bo ochrona socjalna w II RP była lepsza niż w PRL]. Jabłonowski zgodził się też z komunistyczną opinią Nowickiego, że odbudowa Polski po II wojnie światowej była możliwa tylko dzięki komunizmowi, bo gdyby był kapitalizm, to by Polski nie odbudowano – tą głupią opinią nie zgodził się partner Jabłonowskiego, który jednak poprosił o zmianę tematu rozmowy, by się nie kłócić.

Jabłonowski zapowiedział, że będzie bronił PRL-u, bo w PRL ludzie się dorobili, bo w PRL były niski koszty pracy, bo PRL był w 1989 roku potęgą gospodarczą, która zagroziła światu, bo w PRL było lepiej niż za sanacji [komentując, muszę stwierdzić, że są to kosmiczne brednie]. Partner Jabłonowskiego twierdził, że w PRL większość gospodarki była prywatna.

Słuchanie Jabłonowskiego i Nowickiego to strata czasu

W komunistycznej opinii Nowickiego bankowość, media, transport, przemysł farmaceutyczny i wiele innych działów (lasy, zasoby, kopalnie) gospodarki powinny być upaństwowione. Komentując te propozycje, Jabłonowski stwierdził, że się zgadza z tymi postulatami, i pewnie mógłby wypracować porozumienie między wizją komunistyczną Nowickiego i Jabłonowskiego a wizją odmienną partnera Jabłonowskiego. Nie da się ukryć, że oglądanie Nowickiego i Jabłonowskiego jest marnowaniem czasu, nie dość, że opowiadają głupoty, to jeszcze ich wypowiedzi nie zawierają wiele informacji o ich poglądach, i by wyłowić z masy anegdotek informacje o programie, trzeba zmarnować dużo czasu. Narracja Jabłonowskiego i jego partnera to mieszanie ludziom w głowach, połączenie kosmicznych bredni i sensownych twierdzeń, których celem jest uwiarygadnianie bredni.

Kierujący prorosyjskim kanałem „Odrodzenie komunizmu” Michał Nowicki to założyciel Organizacji Młodzieżowej Lewica bez Cenzury im. Feliksa Dzierżyńskiego. Pozostający na emigracji we Francji Michał Nowicki to syn Wandy Nowickiej działaczki na rzecz ateizmu i mordowania nienarodzonych dzieci. Nowicka związana była z Unią Pracy, Polską Partią Socjalistyczną, SLD, Polską Partią Pracy. Od 2011 była posłanką Ruchu Palikota. Mąż Nowickiej Świętosław jest między innymi astrologiem. Teść Wandy Andrzej Nowicki to marksista i wieloletni wielki mistrz polskiego Wielkiego Wschodu.

Kamrat Jabłonowskiego Nowicki to zwolennik tęczowej rewolucji i ganderyzmu

„Odrodzenie komunizmu”, na którego kanale to wystąpił Jabłonowski i jego partner wspiera nie tylko Rosję, ale i tęczową rewolucję. Na łamach komunistycznego można przeczytać artykuł „Dzień widoczności osób transpłciowych”, z którego wynika, że dla komunistów „walka o wyzwolenie proletariatu to też walka o wyzwolenie osób transpłciowych”. Zdaniem komunistów tylko upaństwowienie gospodarki uchroni osoby transpłciowe przed dyskryminacją. Komuniści domagają się też „edukacji seksualnej w szkołach, która mówiłaby o szacunku wobec osób transpłciowych, obejmując zarówno uczniów, jak i nauczycieli”. Według komunistów „podział ludzi na kobiety i mężczyzn jest sztucznym i wysoce szkodliwym konceptem […] Jest to zbędny, sztywny podział, który służy hierarchii społecznej i służy kontroli oraz naruszaniu prywatności. Nie zgadzamy się na jego kontynuację”.

Na rosyjskim portalu dla Polaków „Sputnik” ukazał się też wywiad „Kult żołnierzy wyklętych a interesy Niemiec i Stanów Zjednoczonych” autorstwa Leonida Swiridowa (wydalonego z Polski według mediów pod zarzutem szpiegostwa, który robił sobie w Moskwie sweet focie z Grzegorzem Braunem), w którym przedstawiciel rosyjskiej propagandy skierowanej do Polaków rozmawiał z pochodzącym z naszego kraju antypolskim komunistą Michałem Nowickim (który swego czasu, według mediów, usprawiedliwiał zamordowanie polskich oficerów w Katyniu i miał pretensje do Stalina, że nie chciał Polski włączyć w skład ZSRR).

Rosyjska propaganda opublikowała wywiad z Nowickim, by nagłośnić inicjatywę „Tygodnia Denazyfikacyjnego” – sam promowany przez Rosjan antypolski komunista twierdzi, że „Tydzień Denazyfikacyjny to oddolna inicjatywa różnych środowisk lewicowych, demokratycznych i antyfaszystowskich, której celem jest ogólnopolski sprzeciw wobec nowego państwowego święta. Odbywa się to 1 marca, kiedy władze państwowe, organizacje skrajnie prawicowe świętują pamięć żołnierzy wyklętych”.

W swoim wywiadzie dla rosyjskiego portalu dla Polaków Michał Nowacki zapowiedział, że w ramach akcji „przeciwko Żołnierzom Wyklętym – Tygodnia Denazyfikacji” „w różnych polskich miastach, a także na wsiach, gdzie żołnierze wyklęci dokonywali zbrodni, odbędą się akcje informacyjne. W planach są akcje plakatowe, rozklejanie wlepek, rozdawanie ulotek, a także zbieranie podpisów przeciwko poszczególnym pomnikom / ulicom / placom / szkołom, którym to patronują żołnierze wykleci”.

Zdaniem promowanego przez Rosję komunisty „do żołnierzy wyklętych zalicza się polskich nazistów z Brygady Świętokrzyskiej, którzy podczas okupacji hitlerowskiej mordowali Żydów, członków Gwardii Ludowej / Armii Ludowej, którzy to byli szkoleni i finansowani przez III Rzeszę”.

Promowany przez Rosjan komunista twierdzi, że celem kampanii jest „demonstracja skierowana do świata, że są Polacy, którzy mówią zdecydowanie NIE gloryfikacji nazizmu”. Komuniści chcą „by obywatele krajów, które ucierpiały w wyniku działań III Rzeszy i ich kolaborantów nie mieli do nas pretensji. Chcemy w ten sposób wysłać nasz głos protestu, który, mam nadzieje, będzie usłyszany w Izraelu, Rosji, Białorusi i wielu innych krajach, że my nie zgadzamy się na kult Rajsa Burego (mordującego Białorusinów), Brygady Świętokrzyskiej (mordującej partyzantów radzieckich)”.

Kamrat Jabłonowskiego szkaluje NSZ

Komentując sprzeciw Biedronia i Berganza wobec Marszu Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce promowany przez Rosję komunista stwierdził, że cieszy go fakt, „że polscy socjaldemokraci dostrzegli problem, o którym mówimy od dawna i w końcu się nim zainteresowali. Jest to dla mnie najlepszy argument na rzecz kontynuowania naszej pracy, gdyż tylko fakt, że od dawna nagłaśniamy zbrodnie żołnierzy wyklętych, sprawił, że w końcu ten temat trafił do polityków z mainstreamu”.

Odpowiadając na pytanie publicysty Sputnika Leonida Swiridowa (wydalonego z Polski pod zarzutem szpiegostwa, który robił sobie w Moskwie sweet focie z Grzegorzem Braunem) „Dlaczego w Polsce uważa się żołnierzy wyklętych za bohaterów? Polska jest w końcu częścią Unii Europejskiej i w krajach Europy Zachodniej elity III Rzeszy, jak i kolaboranci, są potępiani. Nie do pomyślenia jest by niemieccy politycy w Bundestagu gloryfikowali Hitlera. To samo dotyczy krajów, w których istniały reżimy kolaborujące z III Rzeszą, jak Francja czy Norwegia”, Michał Nowacki stwierdził, że to wina USA.

Zdaniem komunisty promowanego przez Rosję, „w krajach, które wstąpiły do NATO (Polska, kraje bałtyckie) lub aspirujących do NATO (Ukraina) – wszędzie powstaje kult nazistowskich kolaborantów. Na Łotwie mamy kult łotewskich dywizji SS. Ale i tak ten proces nazyfikacji jest najbardziej zaawansowany na Ukrainie”. Komunista promowany przez Rosję wini za to „interesy geopolityczne Niemiec i USA”.

Według komunisty promowanego przez Rosję „kult żołnierzy wyklętych w Polsce jest na pewno na rękę Niemcom, bo oni realizują długoterminową strategię wybielania niemieckich zbrodni, które symbolizuje termin »polskie obozy śmierci«. Święto żołnierzy wyklętych zostało wprowadzone w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, kiedy premierem był Donald Tusk a prezydentem Bronisław Komorowski. Dzięki byłemu członkowi PO Pawłowi Piskorskiemu wiemy, że poprzedniczka PO – Kongres Liberalno-Demokratyczny – była finansowana przez niemiecką chadecję”. Komunista promowany przez Rosję twierdzi, że niemiecka agentura w Polsce wykreowała kult żołnierzy wyklętych, by skłócić Polaków z Żydami, by Żydom wmówić, że Polacy to antysemici.

Taki fatalny wizerunek Polski wykreowany przez niemiecką agenturę w Polsce, w opinii komunisty promowanego przez Rosję „wynika to z fatalnej polityki historycznej, prowadzonej przez wszystkie rządy III RP, które można streścić nienawiścią do tzw. Żydokomuny i gloryfikowaniem nazistowskich kolaborantów z Brygady Świętokrzyskiej. Do tego należy oczywiście dodać tolerowany przez władze radykalny nacjonalizm, widoczny na polskich ulicach, polskich stadionach i licznych napisach na murach o charakterze antysemickim”.

Kamrat Jabłonowskiego to wróg antysemityzmu

W poczet takiej niemieckiej agentury komunista promowany przez Rosję wpisał też PiS, twierdząc, że wizerunkowi Polski szkodzi też Andrzej Duda, „który postanowił zbojkotować obchody wyzwolenia Oświęcimia w Jerozolimie. Obchody te rozpoczęły się od pokazania współczesnego antysemityzmu na świecie, w których pokazano także sceny z polskich ulic, gdzie spalono kukłę Żyda”.

Zdaniem komunisty promowanego przez Rosję USA promuje kult Żołnierzy Wyklętych w ramach strategii Brzezińskiego, która zakłada, że USA w ramach „walki ze Związkiem Radzieckim wspierał różne ruchy ekstremistyczne”. W opinii komunisty promowanego przez Rosję USA promuje ekstremizm i „wszystkie siły rusofobiczne” bo „strategicznym celem USA jest poszerzanie wpływów o kraje Europy Wschodniej, by można było w tych krajach instalować bazy USA i sprzedawać drogi amerykański sprzęt wojskowy (jak np. myśliwce F35)”.

Warto przypomnieć, że na Sputniku ukazał się wywiad „Michał Nowicki: »Zwalczamy Konfederację, bo to jest jawne przygotowywanie atmosfery do linczu«” przeprowadzony przez wydalonego z Polski pod zarzutem szpiegostwa Leonidem Swiridowem (który pstrykał sobie focie z Grzegorzem Braunem w Moskwie).

Jak można się dowiedzieć z wywiadu promowany przez rosyjski portal, że „Front Antykapitalistyczny […] to luźne porozumienie […] środowisk antykapitalistycznych” walczące z kapitalizmem, kapitalistami i pro kapitalistycznymi politykami. Front antykapitalistyczny jest kolektywem komunistów, socjalistów, anarchistów, czyli lewaków.

Reklamowana przez Moskwę „kampania wymierzona w Konfederację jest swoistą próbą przełamania narzuconego dyskursu dzielącego Polaków na zwolenników prezydenta Andrzeja Dudy i głównego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego”.

Z artykułu można się dowiedzieć, że część komunistów popierała Trzaskowskiego, część była krytyczna wobec PO, i istniała potrzeba czegoś, co zjednoczy komunistów. Komuniści „szukając jakiegoś rozwiązania, które by” ich łączyło, uznali, że wszyscy nienawidzą Konfederacje.

Kamrat Jabłonowskiego nawołuje do agresji wobec działaczy Konfederacji

Promowani przez Moskwę komuniści uznali, że Konfederacja ma wpływ na młodych w internecie, „największe kanały na YouTube zajmujące się polityką jawnie promują Konfederację”. Lewakom szczególnie podpadła Konfederacja swoimi piosenkami – „Janusz Korwin-Mikke, machając szablą, wzywał do wieszania socjalistów i obcinania im genitaliów. O wieszaniu socjalistów śpiewał też czołowy ekonomista Konfederacji – Sławomir Mentzen. A z kolei Konrad Berkowicz zaśpiewał całą swoją piosenkę o tym, co ma, przepraszam za wyrażenie — w d***”. Zdaniem komuchów „osoby publiczne, posłowie, stosują mowę nienawiści i wzywają do mordowania” lewaków, za co powinni być wsadzeni do więzienia.

Promowani przez Rosjan komuniści uznali, że „na sprawiedliwość z resortów podległych PiS liczyć nie” mogą. „Tak samo jak […] na posłów parlamentarnej lewicy, którzy w tym samym momencie, gdy trwała medialna burza, czy można obcinać genitalia socjalistom, to z Konfederacją współpracowali”.

Nagłaśniani przez Moskwę komuniści uznali „za rzeczą haniebną, że Adrian Zandberg, Maciej Konieczny i inni posłowie lewicy podpisali się 20 czerwca pod projektem uchwały konfederaty Dobromira Sośnierza, atakującej Chin”.

Zdaniem komunistów (promowanych przez rosyjski portal dla Polaków) Konfederacja chce mordować socjalistów, tak jak byli oni według komunistów mordowani przez narodowców podczas rewolucji 1905 i pod niemiecką okupacją.

Komuniści dopieszczani przez Moskwę nienawidzą Konfederacji, też z tego powodu, “że na forach internetowych sympatyzujących z Konfederacją istnieje swoisty kult różnych obrzydliwych postaci, które socjalistów mordowały. Najbardziej popularni są oczywiście żołnierze wyklęci, a także Pinochet i Franco. Często też pojawia się terrorysta Breivik. Ale można tam też znaleźć odwołania do Hitlera, co dodatkowo uwiarygadnia fakt, że Korwin-Mikke, jak i Berkowicz wyjątkowo często i bezkarnie w publicznych miejscach heilują”.

Promowani przez Moskwę komuniści, zwalczając Konfederacje, zwalczają „cały ten polityczny układ, który jest wygodny dla większości polskiej sceny politycznej, która nie potępiając Konfederacji, pokazuje de facto swoją akceptację dla fizycznej likwidacji Polaków o radykalnie lewicowych poglądach. A happeningi Korwina-Mikke i jego kolegów są im na rękę i przesuwają dyskurs polityczny jeszcze bardziej na prawo”.

W wywiadzie dla rosyjskiego portalu komuniści zapowiedzieli atakowanie biur Konfederacji w całej Polsce. Celem komuchów jest zastraszenie młodych działaczy Konfederacji, tym, że aktywiści komunistyczni uniemożliwi im również i kariery zawodowe.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY