Na ulicach świata miała miejsce wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Różaniec

Różaniec / Fot. Pixabay

Modlono się między innymi za kapłanów, rządzących, o pokój oraz "o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów".

6 kontynentów, 44 różne miejsca na całym świecie, a w samej Polsce 173 miasta w środę 28 września były świadkami wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 15:00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki skrzyżowania ulic, place miast i wsi zapełniły się wiernymi, którzy zanosili wspólnie błagania o miłosierdzie dla ludzkości.

Organizatorzy tej inicjatywy wyznali:

Wierzymy, że 10 minut błagania do Boga może zmienić nasze rodziny, nasze miasta i cały świat.

“Iskra Bożego Miłosierdzia”

Modlono się między innymi za kapłanów, rządzących, o pokój oraz “o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów”. Metropolita Łódzki abp. Grzegorz Ryś objął swoim patronatem to wydarzenie. Oprócz Polski w akcję włączyły się także Papua–Nowa Gwinea, Chorwacja, Argentyna, Meksyk, Stany Zjednoczone i Wybrzeże Kości Słoniowej.

Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.

Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest grupa “Iskra Bożego Miłosierdzia”. Koronka na ulicach miast odbywa się corocznie od czternastu lat.

8 października ogólnoświatowy Różaniec Mężczyzn

Przypominamy, że w sobotę 8 października 2022 roku odbędzie się ogólnoświatowy Różaniec Mężczyzn. Jest to akcja całodobowa. Co to znaczy? Organizatorzy zamierzają tak przeprowadzić całe wydarzenie, wykorzystując do tego różnice czasowe między kontynentami i krajami, aby trwało ono 24 godziny. Więcej informacji tutaj.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol, Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY