8 października ogólnoświatowy Różaniec Mężczyzn. Co to za akcja?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Różaniec Mężczyzn

Różaniec Mężczyzn / Fot. Facebook

8 października 2022 roku odbędzie się ogólnoświatowy Różaniec Mężczyzn. Na czym polega ta akcja?

W sobotę 8 października 2022 roku odbędzie się ogólnoświatowy Różaniec Mężczyzn. Jest to akcja całodobowa. Co to znaczy? Organizatorzy zamierzają tak przeprowadzić całe wydarzenie, wykorzystując do tego różnice czasowe między kontynentami i krajami, aby trwało ono 24 godziny. Zacznie się więc od północy.

Ogólnoświatowy Różaniec Mężczyzn

Ogólnoświatowy Różaniec Mężczyzn zaplanowano na sobotę 8 października. Październik to bowiem w Kościele katolickim miesiąc różańcowy. Ponadto 7 października obchodzi się święto Matki Boskiej Różańcowej. 7 października 1571 roku dzięki Matce Bożej flota chrześcijańska rozgromiła pod Lepanto turecką marynarkę wojenną. Z kolei 12 października to data odkrycia Ameryki, a kraje latynoskie obchodzą wtedy święto swojej Patronki, Matki Bożej z Pilar.

W tej specjalnej akcji wezmą udział mężczyźni z różnych krajów i kontynentów. Ogólnoświatowy Różaniec Mężczyzn polega na tym, aby w ciągu całej doby w jakimś miejscu na świecie odmawiany był różaniec. Jeden z organizatorów, Carlos Maite z Peru, zapowiedział, że w wydarzeniu spodziewany jest udział kilkudziesięciu tysięcy mężczyzn.

Oczekuje się, że dziesiątki tysięcy mężczyzn wypełnią place publiczne różnych miast na całym świecie i uklękną, by przywołać Matkę Bożą.

Świadectwo

Ogólnoświatowy Różaniec Mężczyzn to również świadectwo Wiary. Peruwiańczyk stwierdził, że Różaniec Mężczyzn stara się bronić męskości, idąc za przykładem św. Józefa i “publicznie demonstrując, że prawdziwy mężczyzna to mężczyzna cnoty, mężczyzna, który przyjmuje swoją odpowiedzialność i przywództwo w ramach Bożego planu”.

Różne kontynenty, różne kraje, Jedna Wiara

Różaniec Mężczyzn to inicjatywa zrodzona kilka lat temu w Polsce i Irlandii. Udział w ogólnoświatowym Różańcu Mężczyzn zapowiedzieli mężczyźni z 9 krajów europejskich – Włoch, Czech, Irlandii, Polski, Holandii, Chorwacji, Hiszpanii, Luksemburga, Francji.

W Amerykach udział potwierdziły wspólnoty z Kolumbii, Wenezueli, Paragwaju, Chile, Peru, Dominikany, Kostaryki, Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Urugwaju, Meksyku i Kanady.

Azja “będzie reprezentowana” przez katolików z Libanu, Malezji i Indii, a z Oceania przez mężczyzn z Australii. Dołączą także Zambijczycy z Afryki.

Owa lista osób biorących udział w ogólnoświatowym Różańcu Mężczyzn może się wydłużyć.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Facebook, Marsz.info, PCh24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY