Kobiecy Różaniec w Krakowie. Kiedy? Gdzie?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
3 maja

Matka Boża / Fot. Angelo Senchuke, LC/Cathopic

1 października 2022 roku w Krakowie będzie miał miejsce Kobiecy Różaniec. Kiedy i gdzie?

W sobotę 1 października 2022 roku w Krakowie będzie miał miejsce Kobiecy Różaniec. Ponownie kobiety zbiorą się na modlitwę, i będą wynagradzać Maryi za grzechy i niewdzięczność narodu.

Kobiecy Różaniec w Krakowie

Kobiecy Różaniec w Krakowie odbywa się od 2 kwietnia 2022 roku. Warto przypomnieć, że podczas objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie poprosiła Ona dzieci i świat, aby odmawiać różaniec w każdą pierwszą sobotę, aby błagać Boga o przebaczenie grzechów.

Stąd też akcja Kobiecy Różaniec w Krakowie, która ma miejsce w pierwsze soboty miesiąca.

Modląc się publicznie na ulicach Krakowa pragniemy dać też świadectwo naszej Wiary i miłości do Matki Bożej, pokazując jakże inną, od lansowanej w mediach, twarz kobiety polskiej.

Kiedy?

Akcję Kobiecy Różaniec w Krakowie rozpocznie Msza święta o godzinie 8:00. Po Mszy adorując Najświętszy Sakrament przez 15 minut rozważane będą tajemnice Różańca. Około godziny 9:10 w procesji z krzyżem i wizerunkiem Maryi kobiety wyjdą na ulice Krakowa.

Kolejny Kobiecy Różaniec w Krakowie odbędzie się w następną pierwszą sobotę miesiąca, to jest 5 listopada.

Gdzie?

Organizatorzy podają:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca zbieramy się w Bazylice Bożego Ciała na Kazimierzu.

Jeśli chodzi o październik, uczestniczki przejdą od Bazyliki Bożego Ciała na Kazimierzu przez Plac Wolnica, Kładkę o. Bernatka na Rynek Podgórski. Tam na kolanach odmówią jedną część Różańca, by spełnić warunki nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

“Iskra”

Inicjatorki akcji Kobiecy Różaniec w Krakowie piszą:

My kobiety Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego, skupione w grupach modlitewnych Kobiecego Różańca, pragniemy dzisiaj zapalić iskrę różańca świętego w sercach Polek.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PCh24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY