Europol prosi o pomoc. Wśród poszukiwanych są Polacy

ważne
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wśród poszukiwanych są Polacy

Wśród poszukiwanych są Polacy / Fot. Europol

Europol podkreślił, że ostatecznym celem jest całkowite wyeliminowanie gangów.

Agencja Unii Europejskiej ds. Współpracy Organów Ścigania prosi o pomoc społeczeństwa w znalezieniu najgroźniejszych przestępców poszukiwanych przez państwa członkowskie. W tegorocznej kampanii 92 osoby są powiązane z różnymi gangami przestępczymi lub poważnymi przestępstwami.

Według haskiego organu UE w tegorocznej kampanii, którą można obejrzeć na stronie internetowej Europolu, osoby te są poszukiwane w Europie za poważne przestępstwa, takie jak morderstwa, handel ludźmi, napady z bronią w ręku i terroryzm. Są wśród nich przywódcy mafii, którzy masakrowali niewinnych ludzi, handlarze narkotyków i ludzi oraz przestępcy, którzy popełnili morderstwa lub inne akty przemocy w imieniu swoich gangów.

Jednak niektórzy są również poszukiwani za oszustwa księgowe i podatkowe.

“Domek z kart”

Europol podkreślił, że poprzez złapanie przestępców, którzy odgrywają kluczową rolę w sieciach przestępczych, ostatecznym celem jest całkowite wyeliminowanie gangów. W tym celu Europol i Zespoły Europejskiej Sieci Aktywnego Poszukiwania Zbiegów (ENFAST) proszą społeczeństwo o odwiedzenie strony internetowej kampanii i sprawdzenie, czy mogą pomóc organizacji w złapaniu któregoś ze zbiegów.

Zapowiedziano również, że kampania będzie promowana za pomocą dużych plakatów ściennych w całej Europie. Pierwsze plakaty zostały odsłonięte w środę w Brukseli. Każdy obraz przypomina domek z kart, symbolizując, jak ujęcie kluczowej postaci zidentyfikowanej na podstawie anonimowego donosu w siatce przestępczej może doprowadzić do upadku całej organizacji.

Europol podkreślił, że jego poprzednie kampanie były dużym sukcesem, a wiele anonimowych doniesień doprowadziło do aresztowań. Z 335 poszukiwanych przestępców wymienionych na stronie internetowej organizacji w 2016 r., 120 zostało aresztowanych w wyniku zgłoszeń od społeczeństwa. Od czasu rozpoczęcia kampanii w grudniu 2021 roku aresztowano dziesięciu kryminalistów.

Za niektórych poszukiwanych są przewidziane nagrody. Listę można zobaczyć na oficjalnej stronie Europolu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY