Rosja uzupełnia wojska na Ukrainie. Żołnierze jadą na front nawet bez szkolenia

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
10-dniowe szkolenie

10-dniowe szkolenie / Fot. Twitter

Rosyjskie wojsko ma wysyłać nowo przyjętych poborowych prosto na front z niewielkim lub żadnym przeszkoleniem.
  • Wedle pojawiających się informacji zmobilizowani mężczyźni są natychmiast wysyłani na pole walki, gdzie uzupełniają jednostki, które poniosły straty.
  • Media obiegają filmy, na których mężczyźni mówią o mobilizacji.
  • Zostają wysyłani na front bez wystarczającego szkolenia, bez teorii, czasem nawet bez praktyki strzeleckiej.
  • Zobacz też: Morawiecki zostanie odwołany? Nie ustają spekulacje. Decyzja ma zapaść w tym tygodniu

Rosyjskie wojsko ma wysyłać nowo przyjętych poborowych prosto na front, z niewielkim lub żadnym przeszkoleniem. Poinformował o tym ukraiński Sztab Generalny na swoich portalach społecznościowych. Wedle pojawiających się informacji zmobilizowani mężczyźni są natychmiast wysyłani na pole walki, gdzie uzupełniają jednostki, które poniosły straty.

Media obiegają filmy, na których mężczyźni mówią o mobilizacji. Zostają wysyłani na front bez wystarczającego szkolenia, bez teorii, czasem nawet bez praktyki strzeleckiej. Zmniejsza to poziom morale wśród rosyjskich żołnierzy.

Jeden dzień treningu

Rozkazy poboru wychodzą także na tereny okupowane przez Rosję, np. w krymskim Sewastopolu miało zostać zmobilizowanych do 1000 poborowych. Niezależne rosyjskie media Mediazona opublikowały historię Rosjanki z Lipiecka, której mąż miał otrzymać nakaz poboru we wczesnych godzinach 22 września. Tego samego dnia został przewieziony do ośrodka szkoleniowego w Biełgorodzie w Rosji. 25 września był już wysłany na front. Według jego żony nie przeprowadzono badań lekarskich.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24.cz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY