Polskie agencje zatrudnienia rekrutują pracowników z Ameryki Południowej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Polscy pracodawcy otwierają się na coraz bardziej odległe kierunki migracji zarobkowej.
  • Polskie agencje pracy szukają pracowników w Peru i Kolumbii.
  • Spowodowany wojną brak nowej siły roboczej z Ukrainy zmusił polskich pracodawców do przyzwyczajenia się do myśli, że pracownicy fizyczni w ich firmach będą pochodzić z krajów odmiennych kulturowo.
  • Polska ma jeden z najniższych wskaźników bezrobocia spośród krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej.
  • Zobacz też: Kalifornia legalizuje “produkcję” ziemi ogrodowej z ludzkich ciał

Oprócz Azji i Europy Wschodniej, polskie agencje pracy skupiają się obecnie na Ameryce Południowej w zakresie rekrutacji pracowników migrujących. Według Damiana Guzmana, wiceprezesa Gremi Personal, międzynarodowe agencje pracy specjalizujące się w rekrutacji pracowników dla polskich firm do niedawna rekrutowały głównie w Europie Wschodniej, ale ze względów geopolitycznych są zmuszone do angażowania pracowników także z Zachodu.

Nowe kierunki

Zauważył, że oprócz mieszkańców sąsiada Polski, Ukrainy, agencje rekrutują głównie pracowników z krajów Azji Środkowej (Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan i Uzbekistan) oraz spoza niej (Indonezja, Filipiny, Wietnam, Indie, Bangladesz, Nepal i Pakistan). Obecnie Gremi Personal rozpoczął poszukiwania pracowników w Malezji oraz dwóch krajach Ameryki Południowej: Peru i Kolumbii.

Guzman dodał, że spowodowany wojną brak nowej siły roboczej z Ukrainy zmusił polskich pracodawców do przyzwyczajenia się do myśli, że pracownicy fizyczni w ich firmach będą pochodzić z krajów odmiennych kulturowo.

Wystarczy jedno pozytywne doświadczenie z zatrudnieniem innej narodowości, niż dotychczas zatrudniona, żeby pracodawcy otwierali się na kolejne.

Dyrektor departamentu rekrutacji międzynarodowych Gremi Personal Anna Dzhobolda powiedziała:

Testujemy różne narodowości w różnych obszarach. Nie można jednak powiedzieć, że jakaś narodowość monopolizuje jedną branżę. Zatrudniamy ich i w przemyśle mięsnym, przetwórstwie rybnym, ale też w logistyce i firmach technologicznych.

Polska ma jeden z najniższych wskaźników bezrobocia spośród krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej. W lipcu 2022 roku stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 4,9 procent.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Filary biznesu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY