Kalifornia legalizuje “produkcję” ziemi ogrodowej z ludzkich ciał

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. publicdomainpictures.net

Prawo nie zabrania sprzedaży takiej "gleby", ani jej wykorzystania w uprawie żywności do spożycia przez ludzi.
  • Burmistrz Kalifornii Gavin Newsom podpisał dokument prawny zezwalający na “kompostowanie” ludzkich szczątków.
  • Prawo pozwoli na sprzedaż materiału pochodzącego z rozłożonych ciał i wykorzystanie go do uprawy żywności przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
  • Rozprowadzanie kompostowanych szczątków ludzkich nad obszarami objętymi ruchem drogowym grozi tym, że ludzie będą stąpać po ludzkich szczątkach bez swojej wiedzy.
  • Zobacz też: Protesty w Rosji. Setki Rosjan sprzeciwia się decyzji Putina [+WIDEO]

Burmistrz Kalifornii Gavin Newsom podpisał kontrowersyjny dokument prawny zezwalający na “kompostowanie” ludzkich szczątków. Prawo pozwoli na sprzedaż materiału pochodzącego z rozłożonych ciał i wykorzystanie go do uprawy żywności przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Podpisana w niedzielę ustawa o cmentarzach i pogrzebach (AB 351) wprowadzi metody kontrolne dla państwa w celu zatwierdzenia tzw. obiektów redukcyjnych, w których martwe ciała ludzkie będą rozkładane w procesie nieróżniącym się od domowego systemu kompostowania. Prawo to ma wejść w życie w styczniu 2027 roku.

Kalifornia stała się piątym stanem, który zalegalizował tę praktykę, dołączając do innych stanów Zachodniego Wybrzeża – Oregonu i Waszyngtonu, a także Kolorado i Vermont. Prawo kalifornijskie różni się od tego z Kolorado tym, że nie zabrania sprzedaży kompostowanych szczątków ludzkich ani używania “gleby” do uprawy owoców i warzyw przeznaczonych do spożycia przez ludzi.

Szokujące idee

Cristina Garcia, która była autorką ustawy, powiedziała w czerwcu, że przepisy miały pomóc w rozwiązaniu problemu “zmian klimatycznych i podnoszenia się poziomu morza” (sic!). Praktyka niszczenia szczątków ludzkich w celu wzbogacenia gleby znana jest pod eufemizmem Natural Organic Reduction (NOR). W 2020 roku firma NOR i organizacja aktywistów Recompose stały się pierwszą grupą w USA, która otworzyła dom pogrzebowy zajmujący się kompostowaniem ludzi. Obiekt w Kent w stanie Waszyngton mieści 10 sześciokątnych cylindrów, w których przechowywane są ludzkie ciała i przyspieszany jest ich proces rozkładu.

Według Recompose, tzw. proces “redukcji” polega na umieszczeniu zmarłej osoby “w naczyniu wielokrotnego użytku, przykryciu [ciała] wiórami drzewnymi i napowietrzaniu, co tworzy środowisko dla mikrobów i niezbędnych bakterii”.

Wedle tej organizacji, ciało ludzkie zostanie “w pełni przekształcone w glebę” po “około 30 dniach”. “Gleba” pochodząca ze zwłok może być następnie “użyta do wzbogacenia grządek ogrodowych” itd.

Informacje podane na stronie internetowej Recompose dają pewne wskazówki co do ideologii stojącej za ruchem NOR. Według strony, pracownicy muszą “opowiadać się za uzdrowieniem klimatu, zdrowiem gleby i sprawiedliwością środowiskową”, być “antyrasistami zaangażowanymi w ochronę praw mniejszości religijnych” oraz “zaangażować się w queerowe praktyki feministyczne”.

Stanowisko Kościoła

W zeszłym roku Konferencja Katolicka Kolorado oświadczyła, że nie poprze “NOR”, ponieważ Kościół katolicki “naucza, że ciało ludzkie jest święte, a godność osoby ludzkiej jest podstawą moralnego społeczeństwa”. Podobnie Konferencja Katolicka Stanu Nowy Jork stwierdziła, że jest “niezbędne, aby ciało zmarłej osoby było traktowane z czcią i szacunkiem”, a metoda “kompostowania jest bardziej odpowiednia dla skrawków warzyw i skorupek jaj niż dla ludzkich ciał”.

Kathleen Domingo powiedziała, że praktyka ta “redukuje ciało ludzkie do zwykłego towaru jednorazowego użytku”. Wskazując, że NOR został zaprojektowany dla zwierząt gospodarskich, a nie dla ludzi, Domingo powiedziała, że proces rozkładu ludzkiego ciała jest odpowiednikiem “domowego systemu kompostowania”. Co więcej, Domingo zasugerowała, że rozprowadzanie kompostowanych szczątków ludzkich nad obszarami objętymi ruchem drogowym “grozi tym, że ludzie będą stąpać po ludzkich szczątkach bez swojej wiedzy.” Ponadto argumentowała, że “powtarzające się rozsypywanie na tym samym obszarze jest równoznaczne z masowym grobem.”

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Life Site News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY