14 mln zł na zarybienie Odry. Program odbudowy ruszy w październiku

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska (C), prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Marek Subocz (L) i wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki (P) na briefingu prasowym

Wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska (C), prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Marek Subocz (L) i wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki (P) na briefingu prasowym / Fot. PAP/Marcin Bielecki. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Start programu odbudowy ekosystemu rzeki zaplanowany jest na następny miesiąc.
  • Pięć Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska działających w dorzeczu Odry przekaże łącznie 14 mln zł na odbudowę ekosystemu tej rzeki.
  • Kto je dostanie? Każda jednostka i instytucja, jaka została wymieniona w ustawie o rybactwie śródlądowym.
  • Kto o tym zadecyduje? Małgorzata Golińska wskazała Instytut Rybactwa Śródlądowego.
  • Zobacz też: Prohibicja w rosyjskim regionie. Przyczyną mobilizacja

Ruszy program mający na celu odbudowę ekosystemu w rzece Odra. Zapowiedziała go wiceszef resortu klimatu podczas konferencji w Szczecinie. Odbudowa i “ożywienie” rzeki będą kosztować 14 milionów złotych. Kwotę na ten cel przekażą Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska.

Szczegóły

Kto je dostanie? Każda jednostka i instytucja, jaka została wymieniona w ustawie o rybactwie śródlądowym. Kto o tym zadecyduje? Małgorzata Golińska wskazała Instytut Rybactwa Śródlądowego.

Warunkiem jest opinia Instytutu Rybactwa Śródlądowego. Chcemy, aby działania różnych podmiotów i jednostek były skoordynowane. Najbardziej zależy nam na tym, żeby to, co będzie wpuszczane do Odry, było najbardziej zbliżone do tego ekosystemu.

Golińska orzekła, iż najbardziej oczekuje narybku pozyskanego z gatunków ryb odłowionych na Odrze.

Mam nadzieję, że kroki, które podejmujemy, pozwolą nas doprowadzić do finału, który będzie korzystny dla Odry i jednocześnie zapobiegnie podobnym sytuacjom w przyszłości.

Zapowiedziany został raport na temat Odry. Pracują nad nim specjalnie ku temu powołani przez ministerstwo środowiska eksperci. Program odbudowy ekosystemu Odry ma zostać uruchomiony w następnym miesiącu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY