Avi Mayer: “Polacy uczestniczyli w Holokauście”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Żydzi w Polsce

Żydzi w Polsce / fot. NAC

Kolejny izraelski dziennikarz zamierza zyskać swoje pięć minut "chwały". Avi Mayer zasugerował, że Polacy współuczestniczyli w holokauście nie tylko Żydów, ale Polaków oraz osób innej narodowości.

Jeden z izraelskich dziennikarzy Avi Mayer postanowił skomentować polskie roszczenia do reparacji wojennych od Niemiec. Wyśmiał je on, uważając, że nie tylko nazistowskie Niemcy dokonały zbrodni na Żydach, Polakach oraz osobach innej narodowości. Avi Mayer wprost stwierdził, że Polacy również mieli swój udział.

Powiedz cokolwiek o polskim współudziale w Holokauście – który jest obszernie udokumentowany i absolutnie bezdyskusyjny – a otrzymasz powódź tweetów, wiele w języku polskim, od wielu trolli. Wiele z nich zawiera antysemickie komentarze i obrazy

– stwierdził Avi Mayer.

Wszystkie poniższe mogą być prawdziwe i w rzeczywistości tak jest: Polska strasznie ucierpiała pod brutalną okupacją hitlerowską. Niektórzy Polacy pomagali schronić się i ratować żydowskich sąsiadów. Inni Polacy aktywnie uczestniczyli w masowych mordach żydowskich sąsiadów i grabieży ich mienia

– tłumaczył się potem.

Dalej dziennikarz próbując się bronić wyciągnął jeden z komentarzy, które można zakwalifikować jako uderzające w godność Polaka, który przeszedł tyle wojen i napaści na swój kraj. Avi Mayer chciał w ten sposób podkreślić, że Polacy są podobni do nazistowskich Niemców.

Czytaj więcej: Koncert Andrzeja Kołakowskiego w 80. rocznicę powstania NSZ

Ostra reakcja na kłamliwą propagandę

Jak można było się spodziewać, ostatnie wpisy Mayera poruszyły polskich użytkowników Twittera, w tym również dziennikarzy, którzy podkreślili, że w niezrozumiały sposób próbuje podżegać wręcz do nienawiści. Ich zdaniem zamieścił on prowokacyjny wpis celowo wyciągając jedynie pojedyncze przypadki potępiane również przez samych Polaków i polskie władze.

Jesteś paskudnym kłamcą i najwyraźniej idiotą. Nigdy nie doszło do „masowego mordu na Żydach dokonanego przez Polaków”. JEDYNYM krajem i narodem historycznie odpowiedzialnym za ludobójstwo Holokaustu są NIEMCY – ci „naziści” byli Niemcami, o czym oczywiście „zapomniałeś” wspomnieć

– przypomniała oburzona Blanka Aleksowska z Polski Press.

Zausznik Putina i oligarcha Wiacesław Mosze Kantor wydał dużo pieniędzy Kremla na żydowski i prożydowski nastrój. Po co, jak myślisz?

– wskazał Rafał Ziemkiewicz .

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY