Kpt. Pitera: Siły NATO potrafią razem działać [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sławomir Pitera

Sławomir Pitera / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Te jednostki działają praktycznie tak, jakby pochodziły z jednego państwa. Nie ma znaczenia, czy sprzęt jest polski, amerykański czy niemiecki" - mówił w Dniu na żywo w MN kpt. Sławomir Pitera, oficer Wojska Polskiego.

Zobacz także: Wzrost produkcji przemysłowej w Polsce przekroczył oczekiwania ekonomistów

Ćwiczenia Niedźwiedź 22

“Interoperacyjność to umiejętność współdziałania oddziałów wszystkich państw natowskich, bez względu z którego kraju pochodzą i jaką bronią się posługują. Umiejętność dowodzenia i przyjmowania rozkazów od przełożonych – w skrócie mówiąc, bez względu na to, kto dowodzi i kto komu podlega, pododdziały wojsk natowskich muszą ze sobą współdziałać” – mówił kpt. Pitera.

Współpraca w ramach NATO

“Umiejętność współpracy pododdziałów różnych państw daje potężną siłę, gdyż żadna armia europejska nie jest w stanie przeciwstawić się zagrożeniu, które występuje przy obecnych uwarunkowaniach. Siły NATO potrafią razem działać. Te jednostki działają praktycznie tak, jakby pochodziły z jednego państwa. Nie ma znaczenia, czy sprzęt jest polski, amerykański czy niemiecki” – wskazywał gość MN.

Czołgi Abrams

“To są czołgi najnowszej generacji, ciężko znaleźć na świecie bardziej zaawansowane systemu użyte w uzbrojeniu tego typu. Stanowią część systemu, który stworzyła armia amerykańska, który obejmuje również lotnictwo, ale i pojedyńczych żołnierzy. Nowoczesna technika odgrywa coraz większą rolę” – dodawał Pitera.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY