Protesty w Rosji. Setki Rosjan sprzeciwia się decyzji Putina [+WIDEO]

WIDEO
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Protesty w Rosji

Protesty w Moskwie po ogłoszeniu mobilizacji / Fot. PAP/EPA/Maxim Shipenkov. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

W Moskwie wybuchły protesty przeciwko częściowej mobilizacji wojskowej. Do godz. 20 moskiewskiego czasu rosyjskie służby zatrzymały 425 protestujących w 24 miastach.

W środę prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację. To oznacza, że zaciąg na wojnę z Ukrainą ma objąć rezerwistów oraz osoby, które w przeszłości odbyły szkolenie wojskowe. Jak stwierdził rosyjski minister obrony narodowej Siergiej Szojgu, mobilizacja obejmie 300 tys. ludzi.

Decyzja rosyjskich władz wpłynęła na zapytania w Google. Prócz zapytań dotyczących tego, “jak wyjechać z Rosji”, o których pisaliśmy, popularne staje się także pytanie: “Jak złamać rękę?”. W pierwszej piątce rosyjskich regionów dla tych zapytań znalazły się: obwód moskiewski, obwód krasnodarski, Moskwa, Petersburg i Republika Czeczeńska.

Czytaj więcej: Szojgu o wojnie na Ukrainie: “Jesteśmy na wojnie z Zachodem i NATO”

Rosjanie sprzeciwiają się mobilizacji

O godz. 19 czasu moskiewskiego [godz. 18 czasu polskiego – przyp. red.] rozpoczęła się manifestacja w stolicy kraju. Jak przekazuje portal NEXTA, doszło już do pierwszych zatrzymań oraz przepychanek z policją. 

Około godz. 19.50 było wiadomo o 425 zatrzymanych w 24 miastach Rosji. W samej stolicy zatrzymano co najmniej 120 osób, a w Petersburgu – 126.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY