Brazylia: Maszyny do głosowania wyposażone w urządzenia biometryczne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pierwsze spotkanie Bolsonaro z Bidenem

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro / Fot. PAP/EPA/Etienne Laurent. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Brazylia testuje biometryczną bazę danych dla "integralności wyborów".
  • Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro wielokrotnie twierdził, że maszyny do głosowania są podatne na oszustwa wyborcze.
  • Teraz, przed wyborami powszechnymi, niektóre z maszyn do głosowania, które będą częścią testu integralności, wyposażone będą w urządzenia biometryczne.
  • Test ten ma na celu zapobiec bądź ograniczyć wystąpienie oszustw wyborczych.
  • Zobacz też: 8 października ogólnoświatowy Różaniec Mężczyzn. Co to za akcja?

Od 2012 roku w Brazylii, by zapobiec bądź ograniczyć wystąpienie oszustw wyborczych, przeprowadzane są testy integralności. Teraz, przed wyborami powszechnymi, niektóre z maszyn do głosowania, które będą częścią owego testu wyposażone będą w urządzenia biometryczne.

“Biometria przedwyborcza”

56 z 641 maszyn, które zostaną użyte w teście, będzie miało możliwość skanowania biometrycznego. Biometryczne metody badają cechy fizyczne (np. tęczówka, siatkówka, dno oka, linie papilarne, układ naczyń krwionośnych na dłoni lub przegubie ręki, kształt dłoni, kształt linii zgięcia wnętrza dłoni, kształt ucha, twarz, rozkład temperatur na twarzy, kształt i rozmieszczenie zębów, zapach, DNA itp.), jak też i zachowania (np. sposób chodzenia, podpis odręczny, ale też pisząc na klawiaturze komputera, głos).

Według The Brazilian Report, od 2008 roku Brazylia szukała możliwości wprowadzenia biometrii do procesu wyborczego. Ogłoszenie jest następstwem zaleceń związanych z większą przejrzystością wyborczą, które przedstawił minister obrony Paulo Nogueira.

Wybory powszechne w Brazylii odbędą się 2 października. Wyborcy będą wybierać prezydenta, wiceprezydenta oraz członków Kongresu Narodowego. Obecny prezydent Jair Bolsonaro, który ubiega się o drugą kadencję, będzie walczył z byłym prezydentem Lulą da Silvą w spodziewanym zaciętym wyścigu.

Bolsonaro wielokrotnie twierdził, że maszyny do głosowania są podatne na oszustwa wyborcze i oczekuje się, że będzie kwestionował wynik, jeśli zostanie pokonany.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reclaim the net

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY