Euro 2024: Rosja wykluczona z losowania

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piłka meczowa Euro2020.

Piłka meczowa Euro 2020. / Fot. Ik ben groot/Wikimedia Commons

Rosja nie weźmie udziału w losowaniu kwalifikacji do Euro 2024 - potwierdziła we wtorek UEFA i federacja piłkarska tego kraju.

Po ataku Rosji na Ukrainę, UEFA “zbanowała” reprezentację Rosji i tamtejsze kluby z międzynarodowych rozgrywek.

Wszystkie rosyjskie drużyny są obecnie zawieszone po decyzji Komitetu Wykonawczego UEFA z 28 lutego 2022 roku, która została następnie potwierdzona przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w dniu 15 lipca 2022 roku.

Rosja nie jest zatem uwzględniona w losowaniu kwalifikacji do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA 2022-24. Rosyjski Związek Piłki Nożnej poinformował, że oczekuje na pełną treść postanowienia, po przestudiowaniu której zostanie podjęta decyzja o dalszych krokach.

Zakazy

Rosja otrzymała także od FIFA zakaz udziału w zbliżających się mistrzostwach świata w Katarze. Pierwotnie drużyna zakwalifikowała się do europejskich rozgrywek kwalifikacyjnych. Rosyjska reprezentacja kobiet została również wyrzucona z tegorocznego Euro w Anglii, a jej miejsce zajęła Portugalia.

Gospodarzem Mistrzostw Europy w 2024 roku będą Niemcy, a losowanie kwalifikacji odbędzie się 9 października we Frankfurcie. Niemiecki minister spraw wewnętrznych zwrócił się również o zakazanie udziału Białorusi w turnieju z powodu wspierania przez ten kraj Rosji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Moscow Times

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY