Sośnierz: Magnes Donalda Tuska nie zadziałał [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Sośnierz

Andrzej Sośnierz / Fot. PAP/ Wojciech Olkuśnik. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Nie cała opozycja idzie na to spotkanie, tylko jej jakaś część" - mówił w Dniu na żywo w MN poseł Andrzej Sośnierz z koła Polskie Sprawy.

Zobacz także: Wybory we Włoszech. Meloni: “Tak dla rodziny, nie dla LGBT”

Współpraca opozycji?

“To próba połączenia ognia z wodą, to się po prostu nie uda. Przede wszystkim takie inicjatywy były, uważam że szanse są niewielkie. Nie uda się wszystkiego ze wszystkim połączyć, chyba że jest coś co ich jednoczy – chęć uzyskania władzy. Idee jednak są sprzeczne, więc jeżeli ktoś naprawdę wierzy w to, co mówi. A to nie jest wcale takie pewne. Przykładem jest tutaj Donald Tusk – raz jest konserwatystą, raz jest socjalistą. Jaki jest naprawdę? Taki, jakiego w danym momencie potrzeba” – komentował Sośnierz.

Magnes Tuska

“Widać, że magnes Donalda Tuska nie zadziałał, jest teraz próba znalezienia innego spoiwa. Tym spoiwem mają być byli prezydenci, którzy nie stanowią już konkurentów i w związku z tym mają być tym lepiszczem, którym miał być Donald Tusk, a którym się nie stał. Nie widzę możliwości, by nasze koło mogło znaleźć tu wspólny język. Konfederacja też na to spotkanie się nie wybiera, więc nie cała opozycja idzie na to spotkanie, tylko jej jakaś część” – dodawał gość MN.

Aborcja poróżni opozycję?

“To jest jeden z tematów, który całkowicie różni. Ktoś tutaj musi zrezygnować ze swojego poglądu, bo tutaj ciężko będzie coś z tego ulepić. Proszę zobaczyć, jakiego bankructwa doznała cała polityka, w wielu dziedzinach, istotnych dla państwa polskiego. Polskie górnictwo – wszyscy po kolei – lewica, PO, PiS demontowali polskie górnictwo. Teraz, kiedy zobaczyli że jest to wielki błąd, teraz mówią – nie, nie, to tamci” – podkreślał poseł koła Polskie Sprawy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY