Wybory we Włoszech. Meloni: “Tak dla rodziny, nie dla LGBT”

WIDEO
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Giorgia Meloni, Bracia Włosi

Giorgia Meloni, Bracia Włosi / Fot. Screen

Już wkrótce, bo 25 września o odbędą się wybory we Włoszech, gdzie ogromne szanse ma Giorgia Meloni. Rząd techniczny premiera Mario Draghiego nie wytrzymał próby czasu oraz kryzysu gospodarczego. Od kilku lat prym w sondażach wiodą prawicowe ugrupowania jak Bracia Włosi Giorgi Meloni oraz Liga Matteo Salviniego, a także wspierające ich Forza Italia.
  • Już w najbliższą niedzielę tj. 25 września we Włoszech odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne.
  • Po upadku jedności rządowej, prezydent Sergio Mattarella podjął decyzję o powierzeniu ludziom wybrania nowych przedstawicieli.
  • To oznacza bardzo wielką szansę dla włoskiej prawicy na przejęcie władzy.
  • Na czoło sondaży wysunęła się partia Giorgi Meloni Bracia Włochy.
  • To ona staje przed szansą, aby zostać pierwszą kobietą w tym kraju, która będzie premierem.
  • Zobacz także: Wielka zmiana u Bońka. “My cały czas czekamy….Na co?”

Nie od dziś wiadomo, że Włochy borykają się ze stabilnością polityczną i co za tym idzie rządową w kraju. Od 2011 r. Włochami rządziło sześciu premierów, ponadto dwa razy rząd musiał tworzyć Giuseppe Conte. Ostatnie wybory z 2018 r. przyniosły państwu pewną stabilność, lecz kryzys gospodarczy po epidemii koronawirusa oraz wojna na Ukrainie odcisnęło swoje piętno na sytuacji politycznej i parlamentarnej. W najbliższą niedzielę odbędą się wybory we Włoszech, gdzie na wygraną liczy Meloni.

Dwa ugrupowania jak Liga oraz Ruch Pięciu Gwiazd postanowiły zakończyć współpracę w ramach technicznego rządu pod przewodnictwem Mario Draghiego. Ta sytuacja zmusiła prezydenta Sergio Mattareliego do przyjęcia rezygnacji i rozpisania nowych, przedterminowych wyborów.

W bój o głosy poparcia ruszyły wszystkie ugrupowania, lecz na czoło niezmiennie od kilku lat wysuwają się dwie największe prawicowo-narodowe partie Liga Matteo Salviniego oraz Bracia Włosi Giorgi Meloni. Ta ostatnia wygłosiła również w połowie czerwca energiczne wystąpienie na zaproszenie hiszpańskiej partii VOX Santiago Abascala.

Czytaj więcej: Zaskakujące orzeczenie TSUE. Niemcy mają spory kłopot

Energiczne przemówienie w obronie chrześcijańskich korzeni

Prawdopodobna przyszła premier Włoch wygłosiła bardzo płomienne przemówienie, które odnosiło się do głównych postulatów nie tylko jej partii, ale europejskich konserwatystów. Z tej okazji Młodzież Wszechpolska zamieściła nagranie z autorskim tłumaczeniem.

Nie ma kompromisów. Albo jesteś na tak, albo na nie. Tak dla naturalnej rodziny, nie dla lobby LGBT.Tak dla tożsamości płciowej, nie dla ideologii gender. Tak dla kultury życia, nie dla czeluści śmierci. Tak dla krzyża, nie dla przemocy islamu. Tak dla bezpiecznych granic, nie dla masowej imigracji. Tak dla zatrudnienia naszych obywateli, nie dla dużych międzynarodowych finansjer. Tak dla suwerenności ludu, nie dla biurokratów z Brukseli. I tak dla naszej cywilizacji. I nie dla tych, którzy chcą ją zniszczyć

– głosiła w czerwcu Giorgia Meloni.

Wybory we Włoszech i poparcie dla Meloni

O masowym poparciu dla Meloni i jej ugrupowania mogą świadczyć chociażby ostatnie kampanijne wystąpienia, gdzie Włosi bardzo tłumnie i żywiołowo wyrażają poparcie dla narodowo-prawicowej polityk, która ma ogromne szanse na objęcie sterów rządu jako pierwsza kobieta w tym kraju.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY