Separatyści ogłaszają datę referendum. Szef gabinetu Zełeńskiego: “Naiwny szantaż groźbami i straszakami”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Puszylin zapowiedział referendum

Lider donieckich separatystów Denis Puszylin / Fot. Twitter

W dniach 23-27 września na terenie samozwańczej Ługańskiej Republice Ludowej ma odbyć się referendum ws. przyłączenia republiki do Federacji Rosyjskiej. Podobne referendum ma odbyć się także w kontrolowanym przez okupantów Chersoniu.

Dmytro Choroszyłow, tzw. pierwszy zastępca szefa Rady Ludowej przekazał, że w samozwańczej Ługańskiej Republice Ludowej w dniach 23-27 września odbędzie się referendum ws. włączenia republiki w skład Rosji.

Referendum w tych dniach odbędzie się również w tzw. Donieckiej Republice Ludowej, o czym poinformowała głowa państwa republiki Denis Puszylin. Podobną informację z obwodu chersońskiego podaje także serwis ТРУХА. W Chersoniu referendum ws. wejścia regionu do Federacji Rosyjskiej także zaplanowano w dniach 23-27 września.

Czytaj więcej: Warszawa: Dzień bez samochodu. Zobacz gdzie skorzystasz z darmowej komunikacji?

Kijów sprzeciwia się nielegalnym referendom

Zdaniem szefa gabinetu Wołodymyra Zełeńskiego, Andrija Jermaka wezwania rosyjskich władz okupacyjnych na Ukrainie do przeprowadzenia referendum ws. przyłączenia regionów do Rosji to „straszaki”.

Naiwny szantaż groźbami i straszakami »referendów«, »mobilizacji« ze strony tych, którzy umieją walczyć tylko z dziećmi i cywilami

– oświadczył szef gabinetu ukraińskiego prezydenta Andrij Jermak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY