Główny epidemiolog Chin zaleca, by Chińczycy… nie dotykali obcokrajowców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Objawy "małpiej ospy"

Objawy "małpiej ospy" / Fot. Youtube

Główny epidemiolog Chin Wu Zunyou wezwał Chińczyków do unikania kontaktów fizycznych z cudzoziemcami, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tzw. małpiej ospy.
  • “Zalecamy unikanie bezpośredniego kontaktu skóry z obcokrajowcami” – ogłosił Wu Zunyou.
  • Od maja małpia ospa zaczęła się rozprzestrzeniać na tzw. obszarach nieendemicznych, czyli takich, gdzie pochodzący z Afryki wirus wcześniej prawie nie występował.
  • Z doniesień medialnych wynika, że tzw. małpia ospa dotyczy przede wszystkim osób żyjących rozwiąźle.
  • Zobacz też: USA: Senator wzywa do zbrojnej walki z ludźmi za życiem

Główny epidemiolog Chin Wu Zunyou wezwał Chińczyków do unikania kontaktów fizycznych z cudzoziemcami, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tzw. małpiej ospy. Informację na ten temat podała agencja Reuters. Pekin poinformował w ubiegłym tygodniu o pierwszym przypadku tej choroby w Chinach kontynentalnych, przy czym zakażona osoba przybyła z zagranicy.

Aby zapobiec ewentualnemu zakażeniu małpią ospą i utrzymać zdrowy styl życia, zalecamy unikanie bezpośredniego kontaktu skóry z obcokrajowcami.

Wu Zunyou powiedział, że ludzie powinni unikać takich kontaktów z osobami, które w ciągu ostatnich trzech tygodni przebywały za granicą.

Apel Wu był szeroko udostępniany w mediach społecznościowych, ale komentarze pod nim zostały w zablokowane. W odpowiedziach na wiadomość niektórzy kwestionowali, dlaczego obcokrajowcy mają być uważani za bardziej ryzykownych od Chińczyków, skoro wielu z nich mieszka w Chinach od dawna, a ostatnio nie wolno im było opuszczać kraju z powodu “pandemii”.

Chiny po raz pierwszy odnotowały zakażenie małpią ospą u 29-letniego Chińczyka, który podróżował do Chongqing z Hiszpanii. Został zarażony, gdy przechodził kwarantannę wymaganą przez chińskie władze z powodu COVID-19.

“Gomorycka ospa”?

Od maja małpia ospa zaczęła się rozprzestrzeniać na tzw. obszarach nieendemicznych, czyli takich, gdzie pochodzący z Afryki wirus wcześniej prawie nie występował. Około dziewięćdziesięciu nieendemicznych krajów na całym świecie zgłosiło już co najmniej jeden przypadek, a łącznie potwierdzono ponad 60 000 przypadków. Najwięcej przypadków zarejestrowały Stany Zjednoczone, Hiszpania, Brazylia i Niemcy.

Z doniesień medialnych wynika, że tzw. małpia ospa dotyczy przede wszystkim osób żyjących w sposób rozwiązły. Przykładowo NBC News podało:

Do tej pory ponad 99 procent przypadków małpiej ospy w Wielkiej Brytanii dotyczy mężczyzn, a większość z nich dotyczy mężczyzn, którzy są gejami, biseksualistami lub uprawiają seks z mężczyznami.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24.cz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY