Ministerstwo Edukacji o nauce zdalnej z powodu niskich temperatur

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Klasa w szkole.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

"Resort edukacji" stwierdził, iż zapowiedzi wprowadzenia zdalnego nauczania z powodu wzrostu cen energii czy braku opału są bezzasadne.
  • W nowelizacji prawa oświatowego z 12 maja 2022 roku znalazł się zapis, iż dyrektor szkoły będzie mógł wprowadzić nauczanie zdalne w przypadku niskich temperatur.
  • Wraz z obserwacją aktualnej sytuacji energetycznej i zbliżającą się zimą, mogło to wywołać myśli o powrocie do nauki zdalnej.
  • Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło, że zapowiedzi wprowadzenia zdalnego nauczania z powodu wzrostu cen energii czy braku opału są bezzasadne.
  • Zobacz też: Otwarcie Mierzei Wiślanej. Jaki jest plan uroczystości?

Niedawno pisaliśmy o tym, że w nowelizacji prawa oświatowego z 12 maja 2022 roku znalazł się zapis, iż dyrektor szkoły będzie mógł wprowadzić nauczanie zdalne w przypadku niskich temperatur. Wraz z obserwacją aktualnej sytuacji energetycznej i zbliżającą się zimą, mogło to wywołać myśli o powrocie do nauki zdalnej.

Jednakże “resort edukacji” stwierdził, iż zapowiedzi wprowadzenia zdalnego nauczania z powodu wzrostu cen energii czy braku opału są bezzasadne. Dodał, że nie ma przesłanek do tego, by rezygnowano ze stacjonarnego działania placówek z powyższych przyczyn.

Przepisy o możliwości zawieszenia zajęć na czas oznaczony odnoszące się do niskich temperatur lub zdarzeń, które mogą zagrozić zdrowiu uczniów funkcjonują od 2003 r., regulują sytuacje nieprzewidziane, o charakterze losowym, natomiast nie zwalniają i nie mogą być pretekstem dla organu prowadzącego do rezygnacji z obowiązków określonych w przepisach prawa.

Zakomunikowano, iż w razie problemów dyrektorzy powinni skontaktować się z “kuratorami oświaty”.

“Tarcza energetyczna dla szkół”?

Ponadto rząd przygotował tzw. rozwiązania osłonowe – rekompensaty, dodatki, zamrożenie cen gazu.

Nie widzimy przesłanek do tego, aby organy prowadzące rezygnowały ze stacjonarnego funkcjonowania placówek w związku ze wzrostem cen energii czy brakiem opału.

Szkoły i przedszkola będą korzystać z zamrożonych cen gazu. Placówki edukacyjne otrzymają jednorazowy dodatek na pokrycie 40 proc. wzrostu kosztów ogrzewania za sezon.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY