Wielki powrót Kowalskiego do rządu. Zastąpi wiceministra rolnictwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Janusz Kowalski

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski na sali obrad Sejmu. / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Nieoficjalnie poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski ponownie wejdzie do rządu. Polityk partii Zbigniewa Ziobry ma zostać wiceministrem rolnictwa w miejsce Norberta Kaczmarczyka.
  • Premier Mateusz Morawiecki miał nieoficjalnie wyrazić zgodę na powrót Janusza Kowalskiego do rady ministrów.
  • Poseł Solidarnej Polski zastąpi swojego kolegę na Norberta Kaczmarczyka na stanowisku wiceministra rolnictwa.
  • Jak informuje RMF FM szef polskiego rządu miał również podpisać wniosek o powołanie Kowalskiego na nową funkcję.
  • W przeszłości polityk piastował urząd wiceministra aktywów państwowych.
  • Zobacz także: Morawiecki uderza w…samego siebie. Zobacz co powiedział o płacy minimalnej [+WIDEO]

Według nieoficjalnych informacji premier Mateusz Morawiecki podpisał zgodę na powołanie Janusza Kowalskiego na wiceministra rolnictwa, Jako pierwsze o tym informowały RMF FM oraz tvp.info.

Janusz Kowalski wraca do rządu. Polityk Solidarnej Polski zastąpił Norberta Kaczmarczyka na stanowisku wiceministra rolnictwa. Według nieoficjalnych informacji premier podpisał już powołanie Kowalskiego na nową funkcję

– poinformował dziennikarz RMF FM Roch Kowalski.

Czytaj więcej: Budowa elektrowni jądrowej. Obajtek spotkał się z Brzezińskim

Były wiceminister wraca do rządu

Janusz Kowalski to poseł Solidarnej Polski. Był w przeszłości wiceministrem aktywów państwowych w latach 2019-2021, był również pełnomocnikiem rządu do spraw reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa.

Polityk przez publiczną krytykę Morawieckiego ws. negocjacji na temat budżetu Unii Europejskiej został w lutym 2021 r. usunięty z rządu. Solidarna Polska uważała odwołanie Kowalskiego za bezzasadne, politycy partii kierowanej przez Zbigniewa Ziobrę domagali się przywrócenia Kowalskiego do rządu.

Premier Morawiecki przyznał ostatnio, że zgodnie z umową koalicyjną między PiS a Solidarną Polską, partia Ziobry miała prawo wskazania swojego kandydata na wiceministra.

Kaczmarczyk został odwołany z funkcji we wtorek. O polityku tym zrobiło się głośno po tym, jak media informowały o jego wystawnym weselu. Kaczmarczyk ocenił, że decyzja o jego odwołaniu nie miała merytorycznego uzasadnienia. Odnosząc się do, jak to ujął, “insynuacji” pojawiających się w mediach zapewnił, że ani on, ani nikt z jego rodziny nie złamał prawa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rp.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY