Otwarcie lotnisk na Ukrainie? Pierwszy miałby być port we Lwowie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Rayanair, samolot, lotnictwo / Fot. Paweł Kubala

Według słów Kubrakowa nie ma przeciwwskazań pod względem spraw technicznych, jeśli chodzi o wznowienie pasażerskich połączeń.

Minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow ogłosił, że w przypadku otrzymania międzynarodowym gwarancji bezpieczeństwa, jego kraj wznowi pasażerski ruch lotniczy. Ten bowiem został wstrzymany na początku wojny.

W pierwszej kolejności rozpatrujemy lotnisko we Lwowie. Mam nadzieję, że zaczniemy, kiedy otrzymamy gwarancje bezpieczeństwa, przede wszystkim od partnerów międzynarodowych, ONZ tak, jak to było z czarnomorską inicjatywą zbożową.

Według słów Kubrakowa nie ma przeciwwskazań pod względem spraw technicznych, jeśli chodzi o wznowienie pasażerskich połączeń. Pozostaje kwestia bezpieczeństwa. W tym miesiącu obwód lwowski był cztery razy miejscem alarmów przeciwlotniczych.

Bezpieczeństwo

Andrzej Sadowy, mer Lwowa, oświadczył:

Technicznie jesteśmy gotowi do uruchomienia lotniska, ale pozostają kwestie bezpieczeństwa, które są najważniejsze. Otwarcie korytarza powietrznego to ważny krok ku wzmocnieniu ukraińskiej gospodarki. Mam nadzieję, że zrozumieją to nasi partnerzy międzynarodowi, w tym ONZ, którzy mogą udzielić gwarancji bezpieczeństwa.

O wznowieniu pasażerskich połączeń mówi również obwód zakarpacki. Próg tamtejszego pasa startowego leży kilkaset metrów od ukraińsko-słowackiej granicy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY