Nowakowski: Małe przedsiębiorstwa mają ogromne problemy [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Waldemar Nowakowski.

Waldemar Nowakowski. / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Małe przedsiębiorstwa mają ogromne problemy aby wiązać koniec z końcem" - mówił w Dniu na żywo w MN Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu.

Zobacz także: Varso Tower otwarty. Polski wieżowiec najwyższym budynkiem w krajach UE

Niezrozumiała decyzja

Prezes PIH został zapytany o nadchodzącą rewolucję w systemie kaucyjnym.

“Dyrektywa jest jednoznaczna, tylko dyrektywa mówi o butelkach PET, natomiast polski rząd rozszerza to o inne frakcje, zupełnie dla nas niezrozumiale. Chodzi o butelki jednorazowe, szkło jednorazowe i puszki. Pytanie, czym to jest spowodowane. Jeżeli chodzi o recykling szkła, to my już wypełniamy założenia Unii, bo ponad 70% szkła tego jednorazowego, jest w recyklingu odzyskiwane przez samorządy. Po co to zmieniać i szkodzić, kiedy to już działa i jest biznesem dla samorządów” – mówił Nowakowski

Nadimplementacja prawa unijnego

“Rozpoczęliśmy szeroką akcję rozmów parlamentarnych wśród wszystkich opcji, wszystkich komisji związanych ze środowiskiem i klimatem. Wszystkich, którzy mogą wpłynąć na zmianę tego stanowiska. Są rozmowy, bo między innymi była kwestia tzw. minimalnej powierzchni dobrowolności przystąpienia. My stoimy w opcji minimum 500 metrów kwadratowych” – podkreślał gość MN.

Problemy przedsiębiorstw

“Dziś na rynku w Polsce są dwa sektory handlu, handel niezależny ten który my reprezentujemy ten drobny, średni i ten handel dyskontowy, to są potężne koncerny dyskontowe, no są jeszcze hipermarkety, ale one mają już mniejsze znaczenia. Niepotrzebnie wprowadzana regulacja, która przyniesie koszty. Dzisiaj w Polsce, gdy koszty są ogromne, energia, rośnie. Małe przedsiębiorstwa mają ogromne problemy, aby wiązać koniec z końcem, no i jak tu jeszcze dodatkowe koszty udźwignąć?” – komentował prezes Polskiej Izby Handlu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY