Raport NIK o awarii Czajki: Narażenie pracowników na utratę życia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Awaria Czajki w 2019 i 2020 r.

Awaria Czajki w 2019 i 2020 r. / Fot. Twitter

Poseł Zubowski zwrócił uwagę na wspomnienie w raporcie o budowie z gorszych materiałów niż w projekcie (do pięciu razy) i odbiorach prac fikcyjnych.
  • Wojciech Zubowski podzielił się na Twitterze fragmentami raportu NIK o awarii Czajki.
  • Poseł Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę na o wspomnienie w raporcie o narażeniu pracowników na utratę zdrowia lub życia.
  • Działania nadzorcze prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego zostały nazwane niewystarczającymi.
  • Zobacz też: Odszkodowania dla przesiedleńców do RFN. Jest decyzja sądu

Poseł PiS-u Wojciech Zubowski podzielił się na Twitterze fragmentami raportu Najwyższej Izby Kontroli o awarii Czajki. NIK oceniła działania Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji jako niezapewniające ciągłego i bezpiecznego przesyłu ścieków. Działania nadzorcze prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego nazwała niewystarczającymi.

Nie wykorzystał wszystkich możliwych środków nadzoru właścicielskiego, a także uprawnień kontrolnych wynikających z zawartej umowy oraz z wydanej decyzji. Nie sprawował również skutecznego nadzoru nad prawidłowością postępowania administracyjnego (…)

Z raportu

Poseł Zubowski zwrócił uwagę na wspomnienie w raporcie o budowie z gorszych materiałów niż w projekcie (do pięciu razy) i odbiorach prac fikcyjnych. Napisał także o narażeniu pracowników na utratę zdrowia lub życia, a także około 90 milionach kosztów do września 2020 roku.

Z ciekawostek – przy budowie rurociągu odchył o 3 cm jest już uznawany za świadczący o złym wykonaniu pracy i może spowodować brak odbioru instalacji. W Czajce było do 50 (!) cm i przeszedł.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY