Izraelska gazeta: Polska domaga się reparacji za Żydów zabitych przez Polaków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Dziennikarz izraelskiej e-gazety nazwał raport o reparacjach "wysiłkiem wybielania polskich zbrodni podczas Holokaustu".
  • Izraelska e-gazeta “The TImes of Israel” opublikowała artykuł, w którym zarzucono jakoby Polacy odpowiadali za część zbrodni, za które rząd domaga się reparacji od Niemiec.
  • Autor nawiązał to teorii mówiącej, że to Polacy odpowiadają za zbrodnię w Jedwabnem, uznając ją za fakt.
  • Powołał się na słowa Jana Grabowskiego, który wypowiadał bezczelne kłamstwa na temat Polaków.
  • Zobacz też: Mocne oświadczenie rosyjskich radnych. “Żądamy ustąpienia Putina”

E-gazeta “The Times of Israel” opublikowała artykuł Judy Ariego Grossa o temacie reparacji wojennych od Niemiec dla Polski. Według słów autora jednak “Polska domaga się reparacji za Żydów zabitych przez Polaków”.

Gross nawiązał do teorii mówiącej, że to Polacy odpowiadają za zbrodnię w Jedwabnem, uznając ją za fakt. O raporcie napisał, że jest to “wysiłek wybielania polskich zbrodni podczas Holokaustu”.

Jan Grabowski

Powołał się na słowa Jana Grabowskiego, który wypowiadał bezczelne kłamstwa na temat Polaków, mówiąc między innymi, że “Polacy nie robili nic, aby pomagać Żydom”.

W ocenie Grabowskiego raport jest dokumentem czysto politycznym, pozbawionym historycznej wartości. Uważa, że starannie usunięto rzekomą polską odpowiedzialność za straty Polaków o pochodzeniu żydowskim.

Czy będzie reakcja?

O artykule napisał na Twitterze Tomasz Kalinowski, pytając polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i jego rzecznika Łukasza Jasinę o reakcję.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Times of Israel

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY