Baltic Pipe jest już gotowy do odbioru gazu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Baltic Pipe

Podmorski gazociąg Baltic Pipe / Fot. PAP/ John Randeris. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Trwają ostatnie przygotowania i od 1 października ruszą dostawy - powiedział Tomasz Stępień.

Baltic Pipe jest już nagazowany i gotowy do odbioru błękitnego paliwa – powiedział Tomasz Stępień. Szef Gaz-Systemu wziął udział w konferencji energetycznej w Rzeszowie.

Oddanie do użytku inwestycji odbędzie się 27 września. Z tej okazji zaplanowana jest uroczystość. Podkreśla się, iż dotyczy to naszego “energetycznego bezpieczeństwa”.

Wspomniany prezes spółki Gaz-System, pan Tomasz Stępień, wyraził:

Trwają ostatnie przygotowania i od 1 października ruszą dostawy. To jest symboliczna inwestycja, dlatego że wieńczy 30 lat zmagań Polski w zakresie dywersyfikacji dostaw gazu. Przepustowość na zaciągu umożliwi całkowite zastąpienie dostaw gazu, które dotychczas do Polski płynęły z Federacji Rosyjskiej.

Połowa zapotrzebowania kraju

Baltic Pipe łączy polski i duński system przesyłu gazu, przez co Polska będzie otrzymywać paliwo z Norwegii.

Gazociąg będzie mógł transportować do naszego kraju 10 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie. Stanowi to połowę zapotrzebowania w Polsce, albowiem rocznie konsumujemy ponad 20 mld metrów sześc. gazu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY