Będzie “wiec w obronie polskich szkół na Wileńszczyźnie”. “Uderzenie w samo serce polskości”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Litwy

Flaga Litwy / Fot. YouTube

Likwidacja polskich szkół na Wileńszczyźnie to uderzenie w samo serce polskości - mówi Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. 24 września o godzinie 12:00 przed ambasadą Litwy w Warszawie odbędzie się pikieta w tej sprawie.

Zobacz także: Wszechpolacy w Zamościu organizują “Challenge dla natury”

Jeszcze w kwietniu Rogalski przypominał, że “traktat polsko-litewski mówi wprost, że Polacy na Wileńszczyźnie mają prawo do zachowania i kultywowania swojej tradycji, mowy, języka, wiary, a przede wszystkim szkolnictwa”.

Niestety władza jest bardzo nieprzyjaźnie do nas nastawiona. Nie wiem dlaczego. Te miejscowości jak Połuknie i Stare Troki kultywują tradycje polskie naszych przodków. My chodzimy do kościoła, wszystkie nasze święta w szkołach rozpoczynają się Mszą Świętą, staramy się wdrażać wartości chrześcijańskie dla naszych uczniów, świętujemy wszystkie polskie święta – mówi Renata Krasowska, dyrektor Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu.

Wiec “w obronie polskich szkół na Wileńszczyźnie” odbędzie się w sobotę 24 września o godzinie 12:00 przed ambasadą Litwy w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich 14.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY