Profilaktyka chorób zakaźnych. Projekt resortu edukacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przemysław Czarnek

Warszawa, 09.05.2022. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa w Warszawie, 9 bm. Spotkanie dotyczyło oceny jakości działalności naukowej za lata 2017-2021, którą przeprowadziła resortowa Komisja Ewaluacji Nauki. (amb) PAP/Paweł Supernak / fot. PAP/Paweł Supernak Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Ministerstwo edukacji i nauki organizuje Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych. Jak podkreślił resort, ważne jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie swoje i najbliższych.
  • Ministerstwo edukacji i nauki wraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym organizuje Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych.
  • Akcja organizowana jest dla uczniów klasy IV-VIII, a także dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
  • Resort przygotował wiele atrakcji edukacyjnych m.in. konkursy wiedzy, plastyczne, spotkania z medykami.
  • Zobacz także: Mocne oświadczenie rosyjskich radnych. “Żądamy ustąpienia Putina”

Ministerstwo edukacji i nauki wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i z organizacjami pozarządowymi przygotowało dla uczniów klas IV-VIII i dla uczniów szkół ponadpodstawowych pomocne materiały, m.in. wykaz produktów biobójczych, zalecenia w zakresie systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, a także filmy edukacyjne o profilaktyce chorób zakaźnych.

Podczas tygodnia profilaktyki uczniowie, samorządy uczniowskie i nauczyciele mogą wykazać się swoją pomysłowością i w dowolny sposób przyczynić się do szerzenia wiedzy na temat chorób zakaźnych, w tym szczepień czy higieny osobistej

– poinformowało ministerstwo edukacji i nauki.

Ministerstwo zaproponowało wiele form szerzących wiedzę o profilaktyce chorób zakaźnych, m.in. konkursy wiedzy, konkursy plastyczne, spotkania z przedstawicielami służby zdrowia, kiermasze, a także lekcje poświęcone szczepieniom i higienie osobistej.

Szkoły mogą współpracować z przedstawicielami lokalnej społeczności, w tym z placówkami ochrony zdrowia i ze stacjami sanitarno-epidemiologicznymi.

Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia

– czytamy dalej w komunikacie resortu.

Ministerstwo edukacji i nauki zachęciło wszystkich do aktywnego uczestniczenia w akcji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY