Polska podpisała umowę gazową z Nigerią

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda po spotkaniu RBN

Prezydent Andrzej Duda / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Nigeria współpracuje z Polską przy budowie gazociągu transsaharyjskiego, który ma transportować gaz z Nigerii do Algierii, a następnie dalej do Europy.

Dążąc do zwiększenia niezależności energetycznej w obliczu kryzysu, Polska podpisała umowę gazową z Nigerią po pierwszej od 60 lat wizycie Prezydenta RP w tym kraju. Po spotkaniu z prezydentem Nigerii Muhammadem Buharim, Duda powiedział dziennikarzom:

Z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego dzisiejsze rozmowy są dla nas bardzo ważne, jeśli chodzi o dostawy do Polski i UE gazu LNG, jak i ropy naftowej.

Oznajmił, że Nigeria jest krajem dobrze wyposażonym w te surowce i że część z tych zasobów dotarła już do Polski. Duda potwierdził, że Polska chce zacieśnić współpracę z Nigerią, a portal informacyjny The Africa Report napisał, że Polska i Nigeria osiągnęły porozumienie w sprawie dostaw gazu do Polski.

Gaz z Nigerii

Minister stanu ds. ropy naftowej Nigerii Timipre Sylva, powiedział afrykańskiemu portalowi, że jego kraj stara się być niezawodnym dostawcą do Europy. Ujawnił, że Nigeria współpracuje z Polską przy budowie gazociągu transsaharyjskiego, który ma transportować gaz z Nigerii do Algierii, a następnie dalej do Europy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY