Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny już za tydzień. Zaprezentowano spot

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Już za tydzień, w niedzielę 18 września w Warszawie pod patronatem medialnym Mediów Narodowych odbędzie się Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Manifestacja przejdzie pod hasłem "I ślubuję Ci".

Zobacz także: W Iranie rośnie liczba nowych chrześcijan, pomimo licznych prześladowań

To już XVII ogólnopolski Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy podkreślają, że w tym roku w szczególny sposób chcą ukazać wartość małżeństwa jako nierozerwalnego związku kobiety i mężczyzny. Wskazują na niepokojące statystyki.

W Polsce statystycznie rozpada się co trzecie małżeństwo, w wielkich miastach co drugie. Coraz więcej dzieci dorasta bez jednego z rodziców. A przecież może być inaczej – podkreślono w spocie zapowiadającym manifestację.

Centrum Życia i Rodziny, organizator marszu wskazuje, że manifestacja będzie “publicznym świadectwem o wartościach”.

Tym Marszem chcemy dać publiczne świadectwo o naszych wartościach i przypomnieć całemu światu czym jest przysięga małżeńska. Razem możemy walczyć o małżeństwa i szczęśliwe rodziny – stwierdzono.

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się o godz. 11:00 na placu Zamkowym w Warszawie od koncertu zespołu Arka Noego. Następnie uczestnicy wyruszą ulicami Starego Miasta w radosnym i kolorowym pochodzie. Zwieńczeniem wydarzenia będzie Msza Św., która zostanie odprawiona w kościele pw. Św. Krzyża w Warszawie.

Honorowy patronat nad tegorocznym Narodowym Marszem dla Życia i Rodziny objęła Konferencja Episkopatu Polski. Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny ma również wielu ambasadorów. W tym roku w ich gronie są choćby dziennikarz Rafał Patyra, publicysta Jan Pospieszalski, Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak czy ks. Dominik Chmielewski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RadioMaryja.pl, Marsz.org, Czir.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY