Gietrzwałd: Główne uroczystości 145. rocznicy objawień Matki Bożej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kapliczka Matki Boskiej w Gietrzwałdzie

Kapliczka Matki Boskiej w Gietrzwałdzie / Fot. Wikimedia Commons

To tam w 1877 roku Najświętsza Maryja Panna objawiła się pastuszkom, apelując o nawrócenie, pokutę i modlitwę różańcową.
  • W niedzielę 11 września w Gietrzwałdzie miały miejsce główne uroczystości 145. rocznicy objawień Matki Bożej.
  • Tysiące pielgrzymów z całego kraju przybyło 11 września do Gietrzwałdu.
  • Przy źródełku sprawowana była Msza święta.
  • Zobacz też: Egzaminatorzy WORD wznowili protest. Egzaminy znów odwołane

W niedzielę 11 września w Gietrzwałdzie miały miejsce główne uroczystości 145. rocznicy objawień Matki Bożej. To tam w 1877 roku Najświętsza Maryja Panna objawiła się pastuszkom, apelując o nawrócenie, pokutę i modlitwę różańcową. Jedyne oficjalnie uznane przez Kościół objawienia w Polsce powstrzymały (czy może raczej opóźniły) wybuch I wojny światowej.

Tysiące pielgrzymów z całego kraju przybyło 11 września do Gietrzwałdu. Przy źródełku sprawowana była Msza święta. Metropolita gdański abp Tadeusz Wojda powiedział:

Pielgrzymujemy do tego miejsca, bo wierzymy, że jak kiedyś tak i dzisiaj stąd może wyjść odrodzenie społeczne naszego narodu.

Królowa

W homilii kapłan mówił:

Jak kiedyś tak i dziś Maryja tu mówi (…) nie językiem poprawności społecznej i politycznej, ale językiem miłosierdzia, wzajemnego przebaczenia i wzajemnej za siebie modlitwy. Przybywamy jako pielgrzymi do tego sanktuarium, bo wierzymy, że ona jako nasza Matka i Królowa może nam pomóc w zachowaniu naszej wiary i naszej tożsamości narodowej.

Arcybiskup nazwał polskie społeczeństwo podzielonym i skłóconym, któremu promowane są postawy niemające nic wspólnego z dobrem społecznym, ani godnością człowieka.

Wręcz przeciwnie, aborcję i eutanazję zaczyna nazywać się “prawem” i “osiągnięciem cywilizacyjnym”!

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY