Mamy już ponad 200 medali! Sprawdź komu zawdzięczamy nasz dorobek

Dodano   2
Zdjęcie ilustracyjne

Nasi medaliści: Maciej Niczyporuk, Maciej Pospieszyński i Michał Wieczorek / Fot. FB Wieczorek Flying Team, Maciej Dat i Maciej Pospieszyński - Aerobatics

Nasi sportowcy zdobyli w 2022 roku już ponad 200 medali lub miejsc w pierwszej trójce w imprezach najwyższej rangi światowej we wszystkich dyscyplinach olimpijskich, jak i nieolimpijskich. Jak się okazuje większość z tych sukcesów zawdzięczamy sportom wodnym i lotniczym. Aż 119 krążków wywalczyliśmy w takich sportach jak pływanie lodowe, lotnictwo samolotowe, nurkowanie swobodne, szybownictwo, wędkarstwo, pływanie w płetwach i kajakarstwo, a także dużo zawdzięczamy również takim sportom jak footbag, czyli gra w zośkę, boks tajski, lekkoatletyka, trójbój siłowy czy wędkarstwo bez wody, czyli casting.

Jedną z największych i najważniejszych imprez sportowych, jakie odbyły się w 2022 roku były Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Nasi reprezentanci nie wypadli w tej imprezie zbyt dobrze, zdołali wywalczyć tylko 1 brązowy medal. Czy to znaczy jednak, że jesteśmy słabi w sporcie? Przeważnie od tego jak w Igrzyskach Olimpijskich wypadamy zależy to, jaki tworzy się w nas kibicach obraz siły naszego sportu. To jednak błędny pogląd. O tym jak silni jesteśmy w sporcie nie powinny decydować przekazy medialne z największych i najbardziej popularnych imprez sportowych. O tym jak silni jesteśmy w sporcie powinny decydować wyniki takie, jakie naprawdę osiągamy nie tylko w sportach medialnych czy olimpijskich, ale również w tych mniej znanych nieolimpijskich. A takich sukcesów mamy w 2022 roku już bardzo wiele. Nasi sportowcy zdobyli już ponad 200 medali!

W imprezach najwyższej rangi światowej, czyli w zawodach sportowych, gdzie startuje czołówka najlepszych sportowców na świecie, podobnie jak na Igrzyskach Olimpijskich, nasi reprezentanci zdobyli już 208 medali (albo miejsc w pierwszej trójce)! Przede wszystkim dzięki naszym specjalistom od sportów wodnych, a także lotniczych. Ostatnie nasze sukcesy zawdzięczamy naszym lotnikom, którzy na samolotowych mistrzostwach świata w lataniu precyzyjnym zdobyli aż 7 miejsc na podium, zdobywając mistrzostwo świata w obu klasyfikacjach generalnych indywidualnej i drużynowej.

Siedem miejsc na podium wywalczyli również nasi piloci szybowcowi, którzy na mistrzostwach świata w akrobacji zdobyli 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe medale, a w generalnych klasyfikacjach nasi zawodnicy stanęli na podium trzykrotnie, indywidualnie na drugim i trzecim w klasie unlimited i advenced oraz na drugim drużynowo w unlimited.

Znakomicie spisaliśmy się na mistrzostwach świata w footbagu, czyli w grze w zośkę, gdzie zdobyliśmy aż 13 medali, najwięcej spośród wszystkich startujących reprezentacji. Nasi zawodnicy wywalczyli 5 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe krążki.

Bardzo dobrze wypadli ponownie nasi specjaliści od castingu, czyli wędkarstwa rzutowego, którzy na mistrzostwach świata zdobyli aż 11 medali.

W sumie dzięki sukcesom aż w 45 dyscyplinach olimpijskich i nieolimpijskich, z czego większość stanowią mniej popularne sporty, nasz dorobek to 67 złotych, 72 srebrne i 69 brązowych medali lub miejsc w pierwszej trójce. Czekamy na kolejne sukcesy sportowe naszych reprezentantów we wszystkich sportach medialnych i mniej znanych, z których również powinniśmy być dumni, ponieważ wszystkie najważniejsze sukcesy we wszystkich dyscyplinach olimpijskich i nieolimpijskich tworzą prawdziwy obraz siły naszego sportu.