USA: Automaty z akcesoriami narkotykowymi z podatków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Flickr

Projekt o wartości 3,6 miliona dolarów rozda strzykawki do krajowego "epicentrum" przedawkowania.
  • Administracja Bidena ma rozmieścić automaty z akcesoriami narkotykowymi i innymi artykułami w wiejskim stanie Kentucky.
  • Czemu? Aby zmniejszyć “piętno” używania narkotyków i zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa HIV.
  • Tego typu kioski będą wyposażone w sprzęt do iniekcji, nalokson, paski testowe na fentanyl, zestawy higieniczne oraz prezerwatywy.
  • Zobacz też: “Solidarność” ogłosiła pogotowie protestacyjne. Chodzi o ceny energii

W lipcu tego roku było głośno w USA o rozdawaniu narkomanom zestawów do “bezpiecznego palenia” cracku z pieniędzy podatników. Administracja przyjęła system “redukcji szkód”. Może on obejmować dostarczanie akcesoriów związanych z narkotykami, a w niektórych przypadkach samych narkotyków – w ramach strategii leczenia uzależnień. Chodzi o to, że narkomani korzystający np. z “bezpiecznych” strzykawek i “czystszych” substancji, są mniej narażeni na zarażenie się wirusem HIV. Ta szalona wręcz strategia zakłada, że dawanie narkotyków narkomanom może im pomóc.

The Beacon poinformował w lutym, że administracja Bidena sfinansuje dystrybucję fajek do cracku w ramach programu dotacji o wartości 30 milionów dolarów na zdrowie i opiekę społeczną, który refunduje samorządom lokalnym i podmiotom dostarczającym bezpieczne “zestawy do palenia” w imię promowania “równości rasowej” (sic!) i “bezpieczniejszego” zażywania narkotyków przez osoby uzależnione.

Kioski dla narkomanów, czy kioski dla narkomanii?

Teraz administracja Bidena ma rozmieścić automaty z akcesoriami narkotykowymi i innymi artykułami w wiejskim stanie Kentucky, aby pomóc zmniejszyć “piętno” używania narkotyków i zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa HIV. Wszystko to z grantu – paradoksalnie – Narodowego Instytutu Zdrowia.

Tego typu kioski będą wyposażone w sprzęt do iniekcji, nalokson, paski testowe na fentanyl, zestawy higieniczne. Czyli jest to dystrybucja akcesoriów pomagająca narkomanom nie w zerwaniu z nałogiem, ale przeciwnie – ułatwiająca im zażywanie szkodliwych substancji. Ponadto kioski będą wyposażone również w prezerwatywy, ergo rząd zachęca do grzechu nieczystości.

Administracja Bidena po raz pierwszy odniosła się do projektu w komunikacie prasowym z 31 sierpnia, zauważając, że wniosek budżetowy na rok 2023 skierowany do Kongresu obejmował zwiększenie środków na krytyczne interwencje w zakresie zdrowia publicznego o 3,2 miliarda dolarów.

Tymczasem niedawno w Niemczech Partia Lewicy apelowała o darmową metamfetaminę dla narkomanów.

Fox News, The Washington Free Bacon

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY