USA: Fajki do cracku rozdawane narkomanom z pieniędzy podatników. To tzw. zestawy do “bezpiecznego palenia”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
"Zestaw do bezpiecznego palenia"

"Zestaw do bezpiecznego palenia" / fot. YouTube

Oprócz narkotykowego akcesorium pracownik NYHRE dał dzwoniącemu kartę ID. Wg pracownika osoba przyłapana na narkotykach przez policję może pokazać tę kartę, aby uniknąć kary.

Dziwny sposób “pomocy” uzależnionym

Jak wynika z danych rządowych, New York Harm Reduction Educators (NYHRE), część OnPointNYC, otrzymała w maju prawie 400 000 dolarów z dotacji od administracji Bidena na dalsze usługi dla osób uzależnionych od narkotyków. Urzędnicy Bidena zaprzeczyli doniesieniom, jakoby pieniądze z dotacji miały finansować dystrybucję fajek do cracku. Wizyta w biurze NYHRE ujawniła jednak, że ​​organizacja nadal oferuje uzależnionym akcesoria do palenia.

Jak to działa w praktyce?

Po spędzeniu około 10 minut na papierkowej robocie z podstawowymi informacjami personel placówki dostarczył reporterowi Daily Caller zestaw do palenia. Zawierał fajkę do cracku, prezerwatywy i lubrykant. Drugiemu reporterowi w ciągu kilku minut personel dostarczył fajkę do cracku. Pracownik kierował dziennikarza na zaplecze dla osób uzależnionych do zażywania narkotyków pod nadzorem. Tam reporter był świadkiem palenia i wstrzykiwania różnych substancji. Dziennikarz, powołując się na klaustrofobię, zapytał, czy może wyjść na zewnątrz i zapalić. Pracownik odrzucił prośbę, ponieważ placówka znajduje się obok „szkoły”. Miejsce to jest ulokowane po drugiej stronie ulicy od Association To Benefit Children, placówki opieki nad dziećmi w trudnej sytuacji w rejonie Nowego Jorku.

Oprócz narkotykowego akcesorium pracownik NYHRE dał dzwoniącemu specjalną kartę ID po zarejestrowaniu danych osobowych. Według tego pracownika, osoba przyłapana na narkotykach przez policję w mieście może pokazać tę kartę, aby uniknąć kary.

“Jest pan lekarzem, czy dilerem?”

Administracja przyjęła system „redukcji szkód”. Może on obejmować dostarczanie akcesoriów związanych z narkotykami, a w niektórych przypadkach samych narkotyków – w ramach strategii leczenia uzależnień. Chodzi o to, że narkomani korzystający np. z “bezpiecznych” strzykawek i “czystszych” substancji, są mniej narażeni na zarażenie się wirusem HIV. Ta szalona wręcz strategia zakłada, że dawanie narkotyków narkomanom może im pomóc.

Administracja ds. Nadużywania Substancji i Zdrowotnych Usług Psychicznych (SAMHSA), która przyznała dotacje, nie odpowiedziała na wiele próśb o komentarz od Daily Caller. W tym na pytania o to, czy agencja wiedziała, że NYHRE rozprowadza fajki do cracku, kiedy przyznano im dotację, ani w jaki sposób dba o to, aby pieniądze podatników nie były przeznaczane na dystrybucję sprzętu do palenia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

DailyCaller

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY