Polska: Staranowany szlaban na przejściu granicznym z Rosją [+WIDEO]

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie z incydentu

Zdjęcie z incydentu / Fot. YouTube

Oba incydenty zostały uchwycone na monitoringu i opublikowane.
  • W przeciągu mniej niż dwóch tygodni doszło do dwóch staranowań szlabanu na przejściu granicznym z Rosją w Grzechotkach.
  • Jeden ze sprawców odmówił przyjęcia mandatu. Sprawa trafi do sądu.
  • Drugi staranował szlaban i ukrył się w krzakach. Powiedział, że nie wie, dlaczego to zrobił.
  • Zobacz też: Założyciel Greenpeace miażdży politykę ekologistów

Olsztynianin prowadzący pojazd na rosyjskich numerach rejestracyjnych nie zastosował się do poleceń funkcjonariusza Straży Granicznej. Uszkodził szlaban, i odjechał z miejsca. Do podobnego zajścia doszło ze strony Niemca o rosyjskim pochodzeniu, który z dużą prędkością staranował szlaban. Oba incydenty zostały uchwycone na monitoringu i opublikowane.

Oba zdarzenia miały miejsce na przejściu granicznym z Rosją w Grzechotkach. Kierujący Nissanem 50-letni mężczyzna został poinformowany o potrzebie zawrócenia i udania się do budynku służby celno-skarbowej. Natychmiast ruszył do przodu, taranując szlaban.

Zatrzymano go 40 km od przejścia. Dostał dwa mandaty – pierwszy 500-złotowy za niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej, drugi w wysokości 1 000 zł za niezastosowanie się do polecenia wydanego przez funkcjonariusza Straży Granicznej. Zatrzymany odmówił przyjęcia drugiego mandatu. Sprawa trafi do sądu.

Staranował szlaban i ukrył się w krzakach

Niemiec z kolei przejechał po kolczatce, staranował szlaban, i oddalił się z dużą prędkością. Ukrył się w krzakach. Straż Graniczna pisze na swojej stronie internetowej:

41-latek był trzeźwy, w aucie funkcjonariusze Straży Granicznej nie ujawnili nielegalnych towarów, a sam kierowca tłumaczył, że nie wie, co było powodem takiego zachowania. Został ukarany mandatem w kwocie 500 zł za niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Portal Share Info zwraca uwagę na ograniczenia dotyczące przejazdu przez granicę z Rosji.

Od początku wojny do Polski mogą wjechać jedynie rosyjscy studenci, osoby mające pozwolenie na wykonywanie pracy lub posiadające tak zwane tytuły pobytowe.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Share Info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY